logo swisschamber
PL rozdzielnik EN

Aktualność


Nazwa firmy: PwC
Data: 31 Marzec 2017
Tytuł:
Ochrona biznesu w cyfrowej transformacji - czyli 4 kroki do bezpieczniejszej firmy

Raport PwC „Ochrona biznesu w cyfrowej transformacji – czyli 4 kroki do bezpieczniejszej firmy” jest już dostępny. Jakie są tegoroczne tezy publikacji opartej na 4. edycji badania stanu bezpieczeństwa informacji w Polsce?

  •    1/2 firm wydaje mniej niż 1 mln złotych rocznie na bezpieczeństwo IT i informacji. Na co przeznaczane są te środki i na jakie zmiany powinny przygotować się firmy?
  •    41% firm przemysłowych, obawia się, że w wyniku ataku hakerskiego może dojść do uszkodzenia infrastruktury. Na jakim etapie jest bezpieczeństwo automatyki przemysłowej?
  •    21% firm ma systemy klasy SIEM. Jak wzmocnić analizę i wykorzystanie gromadzonych danych?

Cyfrowa transformacja biznesu wymusza szczególną dbałość o zaufanie rynku do marki w sieci. Budowanie poczucia bezpieczeństwa wśród klientów, pracowników i kontrahentów polega dziś przede wszystkim na efektywnym przeciwdziałaniu cyberzagrożeniom. Wyzwaniem dla firm staje się odpowiednie dostosowanie do wymogów nowej rzeczywistości.

Raport obejmuje szeroką perspektywę zmian związanych z cyfryzacją, nowymi regulacjami i nowinkami technologicznymi.

Zapraszamy do lektury.Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza Polityka prywatności © 2014 All Rights Reserved. Powered by Staempfli, designed by Ptasia 30