logo swisschamber
PL rozdzielnik EN

Aktualność


Nazwa firmy: Swiss International Air Lines
Data: 30 Październik 2017
Tytuł:
Loty Wrocław-Zurych - otwarcie połączenia
W poniedziałek, 30 października odbyło się uroczyste otwarcie nowego połączenia Wrocław – Zurych linii lotniczych Swiss International Air Lines.

Podczas pierwszego lądowania samolot Swiss Air Lines został przywitany salutem wodnym. Następnie na lotnisku we Wrocławiu odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. Ambasadora Szwajcarii w Polsce Andreja Motyla.

Wieczorem zaproszeni goście zgromadzili się na uroczystej gali w Zamku Topacz, zorganizowanej wspólnie przez Swiss International Air Lines, Port Lotniczy Wrocław oraz Polsko-Szwajcarską Izbę.

Bezpośrednie połączenie Wrocław-Zurych jest odpowiedzią na potrzeby szwajcarskich firm działających w regionie. W 2015 roku Izba przeprowadziła ankietę wśród firm, aby ocenić zapotrzebowanie na tego typu połączenie. Wyniki badania były jednym z decydujących argumentów przemawiających za uruchomieniem lotów Wrocław-Zurych.

Od 30 października linie Swiss International Air Lines latają na trasie Wrocław- Zurych trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki.


Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza © 2014 All Rights Reserved. Powered by Staempfli, designed by Ptasia 30