logo swisschamber
PL rozdzielnik EN

Wydarzenie


Impreza sektorowa
Polsko-Szwajcarskie Forum Dialogu
Miejsce: Warszawa
Data: 2015-04-23 11:00 - 14:00


Zapraszamy na VI Polsko-Szwajcarskie Forum Dialogu, które odbędzie się 23 kwietnia 2015r w Warszawie. Temat spotkania to: "Jak w Polsce leczymy raka? Dostępność nowoczesnego leczenia onkologicznego". 

Podczas spotkania zaprezentowany zostanie raport pt. "Dostępność innowacyjnych leków w Polsce na tle wybranych krajów Unii Europejskiej oraz Szwajcarii". Raport przygotwany jest przez Alivię - Fundację Onkologiczną Osób Młodych (www.alivia.org.pl), która jest współorganizatorem wydarzenia. 

Polsko-Szwajcarskie Forum Dialogu to inicjatywa wspierana przez firmy LifeScience, która ma na celu inspirować dyskusję o kształcie i kierunku reform w polskiej ochronie zdrowia i przyczynić się do wypracowania modelu relacji między interesariuszami, opartego na prowadzeniu otwartego dialogu, zgodnie z doświadczeniami szwajcarskimi.

VI Forum Dialogu jest wynikiem potrzeby diagnozy dostępu do nowoczesnego leczenia przeciwnowotworowego w Polsce. Sprawdzimy, jak sytuacja chorych w Polsce wygląda na tle innych krajów Europy. Podejmiemy również próbę odpowiedzi na pytanie, jak ten temat widzą lekarze i pacjenci, a także rozpoczniemy debatę nad obecnymi i możliwymi rozwiązaniami.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o kontakt z Biurem Izby (+48 22/ 322 76 25 lub swisschamber@swisschamber.pl). 

W ramach Polsko-Szwajcarskiego Forum Dialogu do tej pory odbyło się pięć spotkań:
- Ile rynku, ile państwa w ochronie zdrowia? Konkurencja między płatnikami – doświadczenie szwajcarskie. (2011)
- Profilaktyka i promocja zdrowia – nowe perspektywy dla państwa i samorządu. (2011)
- Dialog jako najlepszy sposób na osiągnięcie optymalnych rozwiązań w systemie ochrony zdrowia. (2012)
- Polityka senioralna w Europie na przykładzie doświadczeń Szwajcarii. Wyzwania Międzyresortowe w Opiece Senioralnej w Polsce. (2013)
- Jak wdrożyć strategię walki z rakiem? Wyzwania, przed którymi stoi Polska. Szwajcarskie doświadczenia – implementacja reform systemowych, rola dialogu między interesariuszami (2014) - relacja z wydarzenia

Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza Polityka prywatności © 2014 All Rights Reserved. Powered by Staempfli, designed by Ptasia 30