Grupa BMW zamierza w najbliższych latach na swój korporacyjny fundusz venture z siedzibą w Palo Alto inwestujący w technologie autonomicznej jazdy przeznaczyć 530 mln EUR. Siemens także posiada własny fundusz CVC Next47 z budżetem 1 mld EUR. Obroty BMW kształtują się jednak na poziomie 90 mld EUR rocznie, a Siemensa – blisko 80 mld EUR.
Czy polskie firmy powinny zatem podążać za trendem tworzenia korporacyjnych funduszy inwestycyjnych, czy nas na to stać i czy jest to najlepsza droga pozyskiwania innowacji lub rozbudowy biznesu? Po co w ogóle tworzyć CVC? Na te i inne pytania odpowiemy podczas drugiego śniadania z cyklu Crido CappucINNO, które odbędzie się 20 czerwca br. w Restauracji Casa Pablo (ul. Grzybowska 5a) w Warszawie, w godz. 9.00-11.00. Rejestracja i śniadanie rozpoczną się o godz. 8.30.
W trakcie spotkania przedstawimy:
• światowe trendy CVC, czyli jakiej wielkości spółki na to stać, po co to robią, w jakie podmioty inwestują i jakie mają z tego korzyści,
• obszary inwestycji i największe transakcje na rynku,
• PFR NCBR CVC, czyli ofertę środków publicznych PFR Ventures dla polskich CVC,
• mechanizmy zabezpieczenia interesów CVC w ramach umowy inwestycyjnej.
Na spotkaniu będziemy gościć Panią Małgorzatę Walczak, Wiceprezes PFR Ventures – funduszu funduszy wdrażającego instrument PFR NCBR CVC. Ze strony Crido Taxand spotkanie poprowadzi Michał Gwizda, Członek Zarządu, natomiast o mechanizmach zabezpieczenia interesów CVC opowie mecenas Mateusz Rogoziński z Crido Legal.
Spotkanie skierowane jest do członków zarządu spółek, dyrektorów finansowych, dyrektorów rozwoju, dyrektorów ds. innowacji.
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o zgłaszanie maksymalnie dwóch osób z firmy. W celu potwierdzenia obecności w spotkaniu prosimy o kontakt z Martą Rumak: marta.rumak@taxand.pl, (22) 324 56 77 do 16 czerwca br.
Serdecznie zapraszamy,
Zespół Crido Taxand i Crido Legal