Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Akademia Młodego Przedsiębiorcy

Wybrana lokalizacja
Warszawa
status: w toku
termin: 01.21 - 12.21
partner: Fundacja Hearty

Cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży, pokazujący różne aspekty biznesu; między innymi rozwiązuje takie zagwozdki młodych ludzi jak: co robi szef, jak założyć firmę, czym różni się praca na etacie od pracy w swojej firmie czy startupie, jak sobie poradzić z prawem i podatkami i nie zwariować?

Akademia Młodego Przedsiębiorcy powstała z inicjatywy Fundacji Hearty oraz krakowskiego oddziału Stowarzyszenia JCI, czyli międzynarodowej organizacji zrzeszającej młodych przedsiębiorców.

Warsztaty prowadzone są przez wolontariuszy i członków stowarzyszenia JCI Kraków – właścicieli firm, ekspertów, praktyków w danych dziedzinach.
Program obejmuje zagadnienia takie jak: marketing internetowy, prawo, zarządzanie projektami, programowanie, projektowanie czy personal branding.

Zajęcia są dostosowane do potrzeb najmłodszych. Od wymiaru godzin (2×40 minut, w tym przerwa) po rozmowy z mentorami, poznawanie ich historii, możliwości zadawania pytań i dzielenia się sugestiami.
Adresatami projektu są przede wszystkim podopieczni domów dziecka oraz dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczych. Oprócz dzielenia się realną wiedzą, prowadzący warsztaty mentorzy, starają się przede wszystkim zainspirować do działania i rozbudzić chęć podążania za własnymi marzeniami.
Edukacja bez granic

Dzięki przeniesieniu się do internetu, krakowska Fundacja Hearty poszerzyła zasięg szkolenia i umożliwiła uczestnictwo w programie młodzieży z całej Polski. Pierwsze spotkanie otwierające odbyło się 12 grudnia 2020 roku i zostało przeprowadzone przez Tomasza Trzósło – głównego inicjatora projektu.
– Myślę, że pomaganie innym to obowiązek każdego z nas. Kiedyś, gdy potrzebowałem takiej pomocy dostawałem ją bezinteresownie od wielu życzliwych osób na uniwersytecie, w szkole, od rodziny . Finalnie sprawiło to, że jestem przedsiębiorcą, ekspertem w swojej dziedzinie. Często nie zdajemy sobie sprawy że nawet mały gest, mała rzecz jest w stanie zmienić czyjeś życie. Może mini lekcja z przedsiębiorczości, marketingu, programowania czy rysunku odmieni czyjeś życie? Może da motywację do działania na kolejne dni, lata? Może pozwoli uwierzyć w własne marzenia? Wierzę, że tak będzie – mówi Tomasza Trzósło, koordynator projektu i członek JCI.
Bohaterowie szkolenia:
W projekt zaangażowane są zarówno osoby ze Stowarzyszenia JCI jak i niezależni mentorzy. Wszystkich ich łączy wspólna cecha: szeroko pojęta przedsiębiorczość oraz chęć dzielenia się swoim doświadczeniem.
Pomysł na stworzenie Akademii Młodego Przedsiębiorcy narodził się już rok temu. Inicjatorami projektu było dwunastu mentorów:
Andrzej Nedoma
Łukasz Kozak
Mateusz Woźniak
Natalia Woźniak
Marcin Badura
Paweł Szczygieł
Mateusz Staszek
Szymon Wilga
Agnieszka Steczkiewicz
Ross Knap
Łukasz Kozak
Jakub Urban

Postanowili podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z różnych dziedzin. Plany na warsztaty stacjonarne pokrzyżowała pandemia – po kilku próbach zmian terminu Akademia została przeniesiona do platformy szkoleniowej Fundacji Hearty w świecie wirtualnym.

– Jesteśmy międzynarodową organizacją zrzeszającą młodych przedsiębiorców. Skupiamy się na rozwoju osobistym członków, ich biznesów oraz społeczności lokalnej. Oprócz tego, stanowimy przede wszystkim zgraną drużynę osób wyznających podobne wartości i chcących pozytywnie wpływać na otaczającą nas rzeczywistość mówi Marcin Badura, senator JCI Kraków.
– Wiele rzeczy, które poznałem w dorosłym życiu, chciałbym wiedzieć już jako dziecko. Bardzo by mi to w życiu pomogło. Dlatego chętnie przekazałbym to innym dzieciom obecnie – dodaje Andrzej Nedoma.

Akademia Młodego Przedsiębiorcy 2021
Mentorzy i członkowie JCI mają nadzieję, że dzięki Akademii dzieci i młodzież odkryją własne powołanie i kto wie… może zostaną swoim szefem w niedalekiej przyszłości.

DOŁĄCZ DO PROJEKTU JAKO PARTNER BIZNESOWY:

Serdecznie zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy pragną wesprzeć nasz projekt:
Alicja Magiera-Bąk
amagiera@heartyfoundation.com