Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Diagnostyczno-rozwojowy obóz dla młodzieży z domów dziecka

Wybrana lokalizacja
Warszawa
status: zaplanowany
termin: 08.21 - 08.21
partner: Fundacja Szczęśliwej Drogi

Poszukujemy Partnera Biznesowego, który wesprze organizację obozu wakacyjnego dla dzieci z domów dziecka.

Geneza projektu: Pandemia szczególnie dotknęła młodzież z domów dziecka. Przez długi czas młodzi ludzie byli w pełni izolowani na kolejnych kwarantannach. Doprowadziło to do utraty kontaktu z przyjaciółmi, nasilenia się problemów emocjonalnych i edukacyjnych, a także pojawienia się nowych.
Grupa docelowa: Fundacja Szczęśliwej Drogi chce pomóc grupie swoich podopiecznych – 30 wychowankom domów dziecka w Warszawie w wieku 14-17 lat.

 

 

Cele: Organizowany obóz będzie łączył aktywny wypoczynek, kompleksowe wsparcie diagnostyczno-rozwojowe, oraz promocję zdrowego trybu życia. Program wyjazdu ma na celu zmniejszenie problemów wywołanych pandemią COVID i ułatwienie powrotu do regularnej pracy z pedagogami Fundacji w roku szkolnym.
Działania: Organizacja 10-dniowego obozu, w jego ramach: zajęcia terapeutyczne w grupie i indywidualne, praca według autorskiego programu rozwoju stworzonego na podstawie obserwacji podopiecznych, nauka o zdrowym stylu życia, planowaniu i realizacji celów przez cały rok, zajęcia sportowe i integracyjne.
Efekty: Redukcja stresu wywołanego izolacją u młodzieży, rozwój umiejętności miękkich, nauka planowania, rozpropagowanie zdrowego trybu życia, zacieśnienie więzi młodzieży z pedagogami Fundacji, które umożliwiają bardziej efektywną pracę przez cały rok szkolny.
Zasięg: lokalny, projekt skierowany jest do młodzieży z domów dziecka Warszawie, którzy są wspierani przez Fundację Szczęśliwej Drogi.
Rodzaj potrzebnego wsparcia: wsparcie finansowe, które umożliwi realizację projektu

DOŁĄCZ DO PROJEKTU JAKO PARTNER BIZNESOWY:

Wszystkich z Państwa, którzy chcieliby wesprzeć nasz projekt zapraszamy serdecznie do kontaktu:

Kamilla Gibas
mail: kamilla.gibas@szczesliwejdrogi.org