Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Konsultacje podopiecznych Fundacji ZOBACZ MNIE w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Zurychu

Wybrana lokalizacja
Wrocław
status: w toku
termin: 12.21 - 12.24
partner: Fundacja Zobacz Mnie

Centrum DIPG/DMG w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Zurychu koncentruje się na prowadzeniu badań nad wynalezieniem skutecznej terapii na rozlane guzy pnia mózgu u dzieci (nazywane DIPG i DMG). To najgroźniejsze nowotwory, bo nie ma na nie leczenia, a chore dzieci umierają w ciągu 9-12 miesięcy. Niestety, mimo intensywnych prac na całym świecie przez ostatnich 50 lat nie wynaleziono terapii czy leku, który skutecznie przedłużałby życie tym dzieciom, nie mówiąc już o jego uratowaniu. Dziś jedynie radioterapia daje szansę na wydłużenie życia o parę miesięcy, ale nie na jego ocalenie.

Ośrodek w Zurychu jest największym i najbardziej renomowanym tego typu centrum w Europie. Wyznacza standardy opieki nad małymi pacjentami z rozlanymi guzami pnia mózgu. To sprawia, że rodzice dzieci z Polski, którzy słyszą diagnozę DIPG poszukują pomocy właśnie w tym szpitalu. Fundacja ZOBACZ MNIE pomaga w zorganizowaniu konsultacji z szefową ośrodka, prof. Sabine Mueller – przygotowuje dokumentację medyczną na „tumor board’y”, podczas których są analizowane przypadki podopiecznych, prowadzi telekonferencje między prof. Sabine Mueller i jej zespołem a rodzicami chorego dziecka. 80% konsultacji polskich pacjentów z prof. Mueller odbywa się za pośrednictwem Fundacji ZOBACZ MNIE.

Koszt jednej rekomendacji to 550 CHF. Fundacja ZOBACZ MNIE miesięcznie opłaca konsultacje dla 2-3 dzieci. Szukamy firm, które zechciałyby sfinansować konsultacje dla dzieci z najgroźniejszymi guzami mózgu.

Firmy zainteresowane włączeniem się w ratowanie życia podopiecznym fundacji zapraszamy serdecznie do kontaktu:

ANNA CZUJKO, anna.czujko@zobaczmnie.org, tel. 692179475