Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

#NiechŻyjePlaneta

Wybrana lokalizacja
Różne lokalizacje
status: w toku
termin: 07.21 - 04.22
partner: #NiechŻyjePlaneta

Polska odsłona globalnej akcji ActNow, która jest inicjatywą Organizacji Narodów Zjednoczonych, zachęcającą ludzi zmiany codziennych nawyków i podjęcia 1 z 10 wyzwań, które pomogą  lepiej chronić naszą planetę. To 10 miesięczna akcja której celem jest edukacja motywowanie Polaków do codziennych działań.

Cel: edukacja ekologiczna oraz zmiana nawyków na bardziej proekologiczne

W Polsce, jak wynika z badań, 72% ludzi jest świadomych, że aby uratować planetę, potrzebne są natychmiastowe działania, ale jedynie połowa wie, co mogłaby w tej sprawie zrobić sama w codziennym życiu.  Onet jako największy portal informacyjny w kraju chce  użyć swojego głosu jako siły do zmieniania świata i dlatego w lipcu 2020 roku  uruchamił  10 miesięczną akcję zachęcająca ludzi do podjęcia 10 wyzwań i zmiany nawyków w codziennym życiu.

Sercem całej akcji jest landing page Niech Żyje Planeta. Przez 10 miesięcy grupa naszych dziennikarzy  uświadamia, doradzać i mobilizuje do działania użytkowników Onetu. Każdego miesiąca omawiamy  wszechstronnie jeden wybrany problem. Specjalnie na potrzeby akcji powstała „zielona” redakcja, która tworzy artykuły,  quizy, infografiki. Oprócz wywiadów z ekspertami pokazują też przykłady zmiany przyzwyczajeń, jak np. oszczędzanie wody czy niemarnowanie żywności. Partnerzy merytoryczni WWF I UN  oraz Uniwersytet Warszawski  na każdym kroku dbają o rzetelność i wiarygodność materiałów .

Akcje wspieramy ogólnopolską kampanią reklamową w telewizji, prasie, kinach, radio oraz kanałach online.   Bardzo dobre wyniki  akcji spowodowały, że podjęta została decyzja o rozpoczęciu w lipcu 2021 II edycji.

Więcej informacji: www.niechzyjeplaneta.onet.pl

DOŁĄCZ DO PROJEKTU JAKO PARTNER BIZNESOWY:

Jeśli chcesz zostać naszym partnerem skontaktuj się z nami.

Magdalena Jóźwiak – Antczak

Magdalena.Jozwiak-Antczak@ringieraxelspringer.pl

502 709 360