Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Poszukiwani wolontariusze do łączenia uchodźców z osobami oferującymi mieszkanie

Wybrana lokalizacja
Warszawa
status: w toku
termin: 02.22 - 03.22
partner: Fundacja Otwarty Dialog

Fundacja Otwarty Dialog poszukuje wolontariuszy do grupy zadaniowej “SCHRONIENIE – OPERATORZY”, która zajmuje się łączeniem Uchodźców z Ukrainy z osobami oferującymi schronienie. Fundacja posiada bazy danych dotyczących obu grup, potrzebni są jednak ludzie o wielkich sercach, którzy pomogą ich połączyć.

Jeśli dysponujesz choć odrobiną czasu i chcesz pomóc, zgłoś się!

Co zrobić, żeby się zgłosić?

Na początek wypełnij formularz:

ZGŁOSZENIE DO GRUPY ZADANIOWEJ “SCHRONIENIE – OPERATORZY”

Zanim będziesz mogła/mógł zacząć pracę jako wolontariusz, musisz przejść krótkie szkolenie. Szkolenia odbywać się będą raz dziennie o godzinie 14.00 w formie online. Linka do szkolenia dostaniesz na podany w formularzu adres e-mail.

DALSZE KROKI 

Fundacja operuje na komunikatorze SIGNAL, jest to bezpieczniejsza alternatywa dla popularnego Whatsappa. Aby dołączyć do działań, trzeba pobrać aplikację Signal ze sklepu Play lub AppStore i zainstalować ją na telefonie, a następnie założyć sobie konto. Aplikacji można też używać na komputerze, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja na telefonie.

Aby móc działać, musisz dołączyć do swojej grupy zadaniowej na SIGNAL. Link do grupy na Signal otrzymasz mailowo, po przejściu szkolenia. Na grupie znajdziesz potem dalsze instrukcje.

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu:

Marta Borowska
mb@swisschamber.pl
694 426 021