Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Remont na start! Remonty mieszkań dla młodych mam opuszczających domy dziecka

Wybrana lokalizacja
Łódź
status: w toku
termin: 01.21 - 01.23
partner: Fundacja Szczęśliwej Drogi

Geneza projektu: Młode mamy, które opuszczają domy dziecka ze swoimi pociechami mierzą się z wielkimi wyzwaniami. Zaczynają nowe życie, a mieszkania, które dostają od miasta są w stanie surowym. Na remont po prostu ich nie stać. Nie mogą też liczyć na wsparcie bliskich. Dlatego chcemy wyciągnąć do nich pomocną dłoń, pomóc im w remontach i urządzeniu mieszkań.

Grupa docelowa: Pomagamy młodym mamom, które opuszczają domy dziecka w Warszawie i w Łodzi i nie mają finansowej możliwości aby przeprowadzić remont mieszkania.

Cele: Chcemy dać młodym mamom szansę na lepszy start w dorosłość, ułatwić wychowanie dzieci i budowanie przyszłości. Bezpieczny dom jest jednym z ważniejszych elementów drogi do pełnej samodzielności.
Działania: Przeprowadzenie zbiórki funduszy potrzebnych na remont, zaanagażowanie architekta do konsultacji remontu, pomoc podopiecznym przy wyborze materiałów i wyposażenia, koordynacja prac ekipy remontowej.
Efekty: Wyremontowane mieszkanie, które staje się bezpiecznym pierwszym domem dla młodych mam i ich dzieci.
Zasięg: regionalny, projekt skierowany jest do młodych mam z domów dziecka w Warszawie i Łodzi, które są wspierane przez Fundację Szczęśliwej Drogi.
Rodzaj potrzebnego wsparcia: wsparcie finansowe i rzeczowe, które umożliwi realizację remontu i/lub wyposażenie mieszkań.

DOŁĄCZ DO PROJEKTU JAKO PARTNER BIZNESOWY:

Wszystkich z Państwa, którzy pragną wesprzeć nasze działania zapraszamy do kontaktu:

Kamilla Gibas
mail: kamilla.gibas@szczesliwejdrogi.org