Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

#równiteraz

Wybrana lokalizacja
Różne lokalizacje
status: zaplanowany
termin: 08.21 - 04.22
partner: #RówniTeraz

#Gender Equality (#nieczekam107lat oraz #równiteraz)  – nowa inicjatywa  marek Forbes Women i Ofeminin realizowana we współpracy z United Nation Global Compact. Jej celem  jest budowanie świadomości problemu nierównych szans pomiędzy kobietami i mężczyznami, inspirowanie i edukowanie na rzecz  ich wyrównywania w obszarze życia prywatnego i zawodowego.

Zasięg kampanii: Ogólnopolski

Termin trwania: sierpień 2021 – maj 2022

Cel: Budowanie świadomości problemu nierównych szans pomiędzy kobietami i mężczyznami, inspirowanie i edukowanie na rzecz  ich wyrównywania w obszarze życia prywatnego i zawodowego.

Inspiracją  do rozpoczęcia  akcji są  wyniki  „Global Gender Gap Report 2020”, Światowego Forum Ekonomicznego, gdzie  Polska znalazła się na 40 pozycji wśród 153 badanych państw  a czas potrzebny na osiągnięcie równości płci wynosi dla krajów Europy Wschodniej, w tym Polski, aż 107 lat.

W ramach akcji  zostało określonych 8 kluczowych nierówności. Każda z nich posiada swojego Ambasadora: Ewa Chodakowska – nierówność w przywództwie, Borys Szyc – nierówność w rodzicielstwie, Margaret – nierówność w zarobkach, Mateusz Damięcki – nierówności w obowiązkach domowych, Lara Gessler – nierówności w dostępie do ochrony zdrowia, Michalina Grzesiak – nierówność w seksie, Kasia Mecinski – nierówność w dostępie do technologii i Odeta Moro – nierówność w pracy.

Akcja podzielona jest na dwa etapy :

– etap pierwszy  od 4 maja do 31 lipca to kampania społeczna z udziałem  gwiazd pod hasłem #Nieczekam107lat- jej celem jest nagłośnienie problemu – ten etap nie jest komercyjny.  Kampanii społecznej towarzyszą szerokie działania w prasie, onlinie, social mediach, radio.

– etap drugi [komercyjny/zapraszamy do niego partnerów] – #równiteraz rozpoczynamy z początkiem sierpnia będzie trwał 8 miesięcy- w każdym miesiącu nasze redakcje będą zajmowały się jednym z 8 określonych obszarów nierówności – na dedykowanym Landing Page akcji pojawią się materiały redakcyjne, wywiady, reportaże – będziemy motywowali Polaków do działania na rzecz zmniejszania nierówności już teraz.

Więcej informacji: www.nieczkeam107lat.ofeminin.pl oraz www.rowniteraz.ofeminin.pl

DOŁĄCZ DO PROJEKTU JAKO PARTNER BIZNESOWY:

Jeśli chcesz zostać naszym partnerem skontaktuj się z nami.

Aleksandra Łopaciuk

aleksandra.lopaciuk@ringieraxelspringer.pl

668 015 221