05.10.2021, 10:00 - 12:00
Lokalizacja:
Online
Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa na kolejne webinarium z cyklu Finance & Tax Forum, którego tematem będzie: “5 lat Klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania w Polsce – o czym powinni wiedzieć podatnicy?”. Partnerem merytorycznym wydarzenia będzie CRIDO.
Spotkanie odbędzie się w dniu 5 października br. w godzinach 10:00-12:00.
Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania została wprowadzona do polskiego porządku prawnego w 2016 r. i od początku obowiązywania wzbudza liczne kontrowersje.
Z uwagi na swój generalny charakter, przepisy klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania umożliwiają kwestionowanie działań wszystkich podatników, jeżeli te zostaną uznane przez administrację podatkową za unikanie opodatkowania.
Mając na uwadze rosnącą liczbę postępowań podatkowych, związanych ze stosowaniem klauzuli GAAR oraz możliwość dokonania ustaleń w zakresie zobowiązań podatkowych w oparciu o klauzulę GAAR, znajomość regulacji prawnych z tego obszaru staje się niezbędna dla zidentyfikowania potencjalnych ryzyk podatkowych.
Zapraszamy Państwa na webinarium, podczas którego przedstawiamy kluczowe zagadnienia związane z klauzulą GAAR, w trakcie 5 letniego okresu jej stosowania przez Szefa KAS. Zagadnienia te zostaną przedstawione przez prowadzących w oparciu o ich doświadczenia, związane z reprezentowaniem podatników w ramach postępowań dotyczących klauzuli GAAR.
Podczas spokania omówiona zostanie również specyfika postępowań podatkowych prowadzonych przez Szefa KAS oraz m.in. następujące zagadnienia:
- Czym jest klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania i jakie są przesłanki uznania czynności za unikanie opodatkowania?
- Postępowanie podatkowe w przedmiocie zastosowania klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania – wszczęcie oraz jego przebieg
- Opinie Rady ds. Przeciwdziałania Unikaniu Opodatkowania – czy warto o nie występować?
- Praktyka stosowania klauzuli GAAR w ostatnich 5 latach
- Instrumenty minimalizujące ryzyko zakwestionowania rozliczeń podatkowych
Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o kontakt: mb@swisschamber.pl