Promocja działań PwC | Grudzień 2024

Aktywności PwC:

  1. “Green” – tak, “washing” – nie. Przewodnik dla firm, jak uniknąć greenwashingu

    Firmy wciąż nie są pewne, kiedy narażają się na ryzyko greenwashingu i jakie konsekwencje mogą z niego wynikać. W gąszczu pojęć, regulacji, ale również trendu bycia “eko” łatwo się pogubić.

    Pobierz nasz przewodnik i dowiedz się, jak działać transparentnie i unikać greenwashingu.

    Link do publikacji:   https://www.pwc.pl/pl/publikacje/greenwashing-przewodnik-dla-firm.html?utm_source=email&utm_medium=email&utm_campaign=esg-greenwashing&utm_content=raport-/greenwashing-przewodnik-dla-firm-izby-email-email-09-12-2024

  2. Ranking producentów materiałów budowlanych – 100 największych firm
    Link do publikacji:  https://www.pwc.pl/pl/artykuly/ranking-najwiekszych-firm-budowlanych-w-polsce-build-the-future.html
  3. Raport: Perspektywy rozwoju branży rozrywki i mediów w Polsce 2024-2028
    Pięcioletnia prognoza wydatków konsumentów oraz reklamodawców w branży telekomunikacji, rozrywki i mediów

    Link do publikacji: https://www.pwc.pl/pl/publikacje/perspektywy-rozwoju-branzy-rozrywki-i-mediow-w-polsce-2024-2028.html?utm_source=haiilo&utm_medium=social-private&utm_campaign=technology-media-telecom-&utm_content=raport-raport-perspektywy-rozwoju-branzy-rozrywki-i-medi%C3%B3w-w-polsce-2024-2028-haiilo-social-private-03-12-2024

  4. Webinarium: trendy prawne 2024
    Termin: 15 stycznia godz. 10:00-12:30
    Link do wydarzenia:  https://wydarzenia.pwc.pl/trendy-prawne-2025?utm_source=partner&utm_medium=email-external&utm_campaign=legal-trendy-prawne&utm_content=webinar-Trendy-prawne-2025-partner-email-external-12-12-2024

Luka płacowa i jawność wynagrodzeń: Must Have vs. Nice to Have – zaproszenie do udziału w webinarium

Szanowni Państwo,

W imieniu organizatora szkolenia – kancelarii VON ZANTHIER & DACHOWSKI, serdecznie zapraszamy do udziału w webinarium „Luka płacowa i jawność wynagrodzeń: Must Have vs. Nice to Have”, które odbędzie się w czwartek 12 grudnia 2024 r. w formule online, w godz. 10:00 – 11.00. Jest to pierwsze szkolenie w ramach nowego cyklu webinarów PracodawcaPro: Kultura organizacyjna | ESG | Jawność płac – serii spotkań prawno-eksperckich na temat prawa pracy i HR skierowanych do średnich i dużych pracodawców. Udział jest nieodpłatny, obowiązuje rejestracja poprzez formularz>.

Wprowadzenie obowiązku jawności wynagrodzeń i walka z luką płacową to gorący temat dla wielu organizacji w Polsce i Europie. Dyrektywa UE o jawności wynagrodzeń nakłada szereg obowiązków, ale czy wiemy, jak dokładnie się do nich przygotować i co zyskać na wdrożeniu tych zasad? Podczas webinaru prelegenci omówią nie tylko kwestie związane z obowiązkami prawnymi, ale także przedstawią, jak wykorzystać wdrożenie jawności płac do budowania transparentnej kultury organizacyjnej, która pozytywnie wpływa na retencję pracowników i wizerunek organizacji.

Dodatkowo, pokażą na konkretnych przykładach, jak można skutecznie wdrożyć te zmiany, minimalizując koszty, a maksymalizując korzyści. Eksperci przedstawią zarówno obowiązkowe aspekty, jak i te, które mogą być wartościowym uzupełnieniem polityki wynagrodzeń.

Do kogo skierowany jest webinar?
Webinar jest skierowany do osób odpowiedzialnych za procesy związane z wynagrodzeniami pracowników, polityką personalną i finansową w organizacji, w tym w szczególności właścicieli firm, działów HR, specjalistów ds. kadr i płac, kadry zarządzającej wyższego i średniego szczebla, oraz osób odpowiedzialnych za wdrażanie polityk zgodnych z dyrektywą o jawności wynagrodzeń.

Zapraszamy do udziału!

Luka płacowa i jawność wynagrodzeń: Must Have vs. Nice to Have

Data: czwartek, 12 grudnia 2024 r.

Czas: 10:00 – 11:00

Formularz rejestracyjny>

Zapraszamy też na pozostałe szkolenia w ramach cyklu „PracodawcaPro: Kultura organizacyjna | ESG | Jawność płac”:

Szczegóły dotyczące poszczególnych tematów i terminów znajdą Państwo w linku:

https://blog.vonzanthier.com/pl/pracodawcapro-kultura-organi…

Przygotuj się na zmiany przepisów podatkowych w 2025 r.

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w szkoleniu, podczas którego opowiemy o zmianach przepisów podatkowych, które będą obowiązywać już od 2025 r. Webinar organizowany jest w ramach cyklu Akademia dla Produkcji. Prawo | Podatki | Księgowość.

Webinar „Przygotuj się na zmiany przepisów podatkowych w 2025 r.” odbędzie się w środę, 11 grudnia 2024, godz. 10:00-11:00.  Rejestracja na webinar jest możliwa TUTAJ.

Podczas wydarzenia opowiemy o planowanych na 2025 r. zmianach w przepisach podatkowych, które mogą mieć wpływ na bieżącą działalność gospodarczą spółek produkcyjnych na terenie Polski. Śledzenie tych zmian pozwoli na bardziej optymalne zarządzanie budżetem i optymalizację kosztów przedsiębiorstwa.

Szkolenie kierujemy do osób zarządzających finansami w firmach produkcyjnych, takich jak członkowie zarządu, dyrektorzy finansowi, główni księgowi oraz doradcy podatkowi. Zapraszamy również wszystkie inne osoby zainteresowane tematyką prawa podatkowego i zmian mogących mieć wpływ na bieżącą działalność międzynarodowych firm produkcyjnych.

Dowiedz się więcej!

Akademia dla Produkcji. Prawo | Podatki | Księgowość to autorski cykl webinarów szkoleniowych, które poświęcone są wyzwaniom prawnym, podatkowym i księgowym, z jakimi mierzą się w szczególności firmy produkcyjne powiązane kapitałowo z regionem DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria). Akademia dla Produkcji. Prawo | Podatki | Księgowość to unikalna okazja, aby regularnie poszerzać swoją wiedzę i poznać najnowsze zmiany w przepisach, które mają bezpośredni wpływ na Państwa działalność.  Więcej o cyklu jak również o poszczególnych webinarach można dowiedzieć się na STRONIE INTERNETOWEJ CYKLU.

 

Promocja działań PwC | Listopad 2024

  1. Webinarium online: “Praktycznie o kredycie ekologicznym – doświadczenia w procesie aplikowania”
    Termin: godz. 10:00, 27 listopada 2024
    Link:  https://pwc.to/40RsHp5
  2. Webinarium online: “Jak przygotować się na rewolucyjne zmiany w podatku od nieruchomości od 2025 r.?
    Termin: godz. 13:00, 26 listopada 2024
    Link:  https://pwc.to/3O7n4LD
  3. Szkolenie stacjonarne w Lublinie: “Finansowanie ekologicznej transformacji przedsiębiorstw”
    Termin i miejsce: Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin
    ul. Spokojna 2 (II piętro, sala 252)
    26.11.2024, g. 10.30-13.00
    Link do rejestracji:  https://pwc.to/4ezasYC
  4. Spotkania stacjonarne: “Zamknięcie roku 2024 – kluczowe zmiany podatkowe i rachunkowe”
    Terminy szkoleń w miastach: Kraków, Poznań, Wrocław, Katowice, Sopot i Łódź
    Link do strony
  5. Webinarium online: “Tworzenie wartości w procesie wyodrębnienia biznesu – jak to zrobić skutecznie?”
    Termin: godz. 10:00, 26 listopada 2024
    Link do strony: https://wydarzenia.pwc.pl/wyodrebnienie-biznesu-jak-zwiekszyc-wartosc-firmy
  6. Ranking 100 największych firm deweloperskich w Polsce
    Link do strony
    Link do posta na Linkedin

Podatek od nieruchomości w branży produkcyjnej. Nowe zasady od 2025 r. Co warto wiedzieć? Wyzwania i rozwiązania

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w szkoleniu, podczas którego opowiemy o najnowszych zmianach w podatku od nieruchomości, które będą obowiązywać już od 2025 r. Webinar organizowany jest w ramach cyklu Akademia dla Produkcji. Prawo | Podatki | Księgowość.

Webinar „Podatek od nieruchomości w branży produkcyjnej. Nowe zasady od 2025 r. Co warto wiedzieć? Wyzwania i rozwiązania” odbędzie się w czwartek, 21 listopada 2024, godz. 10:00-11:00.
Rejestracja na webinar jest możliwa TUTAJ.

Podczas wydarzenia opowiemy jak przygotować się na największą od lat zmianę w podatku od nieruchomości.

Zmiany dotyczą każdej spółki produkcyjnej posiadającej nieruchomości. Najważniejsze zmiany dotyczą przede wszystkim nowych definicji budynku i budowli. Nowa klasyfikacja będzie miała wpływ na sposób ustalenia obciążeń podatkowych.

Szkolenie kierujemy do osób zarządzających finansami w firmach produkcyjnych, takich jak członkowie zarządu, dyrektorzy finansowi, główni księgowi oraz doradcy podatkowi. Zapraszamy również wszystkie inne osoby zainteresowane tematyką podatku od nieruchomości i jego wpływem na bieżącą działalność międzynarodowych firm produkcyjnych.

Dowiedz się więcej!

Akademia dla Produkcji. Prawo | Podatki | Księgowość to autorski cykl webinarów szkoleniowych, które poświęcone są wyzwaniom prawnym, podatkowym i księgowym, z jakimi mierzą się w szczególności firmy produkcyjne powiązane kapitałowo z regionem DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria). Akademia dla Produkcji. Prawo | Podatki | Księgowość to unikalna okazja, aby regularnie poszerzać swoją wiedzę i poznać najnowsze zmiany w przepisach, które mają bezpośredni wpływ na Państwa działalność.  Więcej o cyklu jak również o poszczególnych webinarach można dowiedzieć się na STRONIE INTERNETOWEJ CYKLU.

Diversity & Inclusion – przeszkoda czy wsparcie dla biznesu | dyskusja i networking | 20.11.2024 godz. 16:30

Szanowni Państwo,

20 listopada kancelaria JDP wspólnie z Partnerami – Fundacją Portus Vitae oraz AccorInvest – organizuje spotkanie poświęcone tematyce Diversity & Inclusion – przeszkoda czy wsparcie dla biznesu. Patronat nad wydarzeniem objął 30% Club Poland.

Spotkanie rozpocznie dyskusja prowadzona przez Ewę Dąbrowską, Wiceprezeskę Signal Iduna Polska oraz Ambasadorkę 30% Club Poland, o zaletach i wyzwaniach różnorodności społecznej w firmie.

W dyskusji udział wezmą eksperci:

  • Sławomir Facon, Head of People Development & Culture, Polska Grupa Lotnicza
  • Magdalena Kotlarczyk, Country Director, Google Poland
  • dr Ewa Łabno-Falęcka, Head of Corporate Communication & External Affairs, Mercedes-Benz Manufacturing Poland
  • Dorota Nowotny, Director of Strategic Planning, AccorInvest
  • dr Joanna Ostojska-Kołodziej, Head of Employment, JDP
  • Rainer Pauly, Partner, Deininger Group

Więcej informacji znajdą Państwo w załączonym zaproszeniu, komunikacie oraz poniżej.

Kiedy: 20 listopada o godzinie 16:30

Gdzie: ul. Bonifraterska 17, Garden Lounge, piętro 3.

RSVP: Prosimy o potwierdzenie udziału do 15 listopada 2024 na adres mailowy aleksandra.pac@jdp-law.pl

PDF

Zapobieganie mobbingowi i dyskryminacji. Perspektywa regulacji jawności płac i ESG – zaproszenie do udziału w konferencji

W imieniu organizatora konferencji – kancelarii VON ZANTHIER & DACHOWSKI, serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu „Zapobieganie mobbingowi i dyskryminacji. Perspektywa regulacji jawności płac i ESG”, która odbędzie się w środę 20 listopada 2024 r. w formule online, w godz. 10:00 – 15:30. Konferencja kierowana jest w szczególności do przedstawicieli pracodawców – kierowników działów personalnych oraz szefów HR. Udział jest nieodpłatny, obowiązuje rejestracja poprzez formularz>

W trakcie spotkania prelegenci – Karolina Barałkiewicz-Sokal, Paula Staszak-Urbańska, LL.M., Władysław Grochowski,  Marcin Stanecki, Ewa Młynarska, Jacek Hutyra, Edyta Jagodzińska-Pawluk, Nadia Winiarska, Tomasz Kałużny, Maciej Rosa, Michał Pajdak przyjrzą się mobbingowi i dyskryminacji z różnych perspektyw – prawnej i sądowej, psychologicznej jak i z perspektywy pracodawców. W tym roku skupimy się na pytaniu: czy efektywne działania antymobbingowe mogą wspierać organizację w radzeniu sobie z wyzwaniami ESG? Drugim ważnym tematem będzie jawność wynagrodzeń: jak wyznaczyć granice transparentności, uniknąć dyskryminacji i jednocześnie zdobyć przewagę konkurencyjną?

Szczegółowy program wydarzenia i informacje organizacyjne dostępne są na dedykowanej stronie konferencji: https://praktycydlahr.com

Zapobieganie mobbingowi i dyskryminacji. Perspektywa regulacji jawności płac i ESG

Data: środa, 20 listopada 2024 r.

Czas: 10:00 – 15:30

Formularz rejestracyjny>

Konferencja Future of Finance Deloitte

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję konferencji Future of Finance Deloitte 2024!
Wydarzenie odbędzie się 20-go listopada 2024r. w godz. 10:00 – 14:00. Spotkanie jest bezpłatne i odbywa się tylko w formule stacjonarnej, w języku polskim (obowiązuje rejestracja, a Deloitte zastrzega sobie prawo do weryfikacji zgłoszeń).

Zarejestruj się
Poznaj szczegóły wydarzenia

W tegorocznej konferencji Future of Finance Deloitte skupimy się na roli finansów w podejmowaniu decyzji w firmach – przyjrzymy się oczekiwaniom oraz skutecznym praktykom w zakresie planowania, prognozowania oraz monitorowania biznesu.

Omówimy z jakimi wyzwaniami mierzą się firmy w kontekście funkcjonowania finansów i oceny ich użyteczności, jak strategicznie zarządzać podatkami, a także przedstawimy najlepsze przykłady i know-how odnośnie finansowania transformacji ESG oraz jak skutecznie realizować wieloaspektowe cele zrównoważonego rozwoju.
W konferencji wezmą udział specjaliści Deloitte m.in. z obszarów finansowych, podatkowych oraz technologicznych, a także eksperci zewnętrzni, którzy wezmą udział w dyskusji.