Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Dentons Europe Oleszczuk sp. k.

Aleksandra Minkowicz-Flanek uhonorowana Medalem Mikołaja Kopernika Związku Banków Polskich

Związek Banków Polskich uhonorował Aleksandrę Minkowicz-Flanek, partner kierującą zespołem Prawa Pracy w warszawskim biurze kancelarii Dentons, Medalem Mikołaja Kopernika, doceniając jej zaangażowanie i wkład w działanie samorządu bankowego. Wyróżnienie podkreśla zasługi osób, które przyczyniły się do dynamicznego rozwoju i bezpiecznego funkcjonowania polskiej bankowości. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 5 października 2016 r. w Klubie Bankowca w Warszawie podczas Dorocznego Spotkania Dyrektorów Kadr i Szkoleń.

Aleksandra Minkowicz-Flanek specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa pracy, a także prawa korporacyjnego. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie indywidualnego i zbiorowego prawa pracy, restrukturyzacji zatrudnienia, zwolnień grupowych, wynagrodzeń w sektorze bankowym oraz prawno-pracowniczych aspektów transakcji korporacyjnych. Doradzała także w zakresie w zakresie interpretacji i zastosowania przepisów implementujących dyrektywy CRD3 i CRD4 do polskiego porządku prawnego. Klienci z sektora bankowego cenią ją za wiedzę i doświadczenie w obszarze zasad wynagradzania bankowej kadry menadżerskiej.

Aleksandra Minkowicz-Flanek od wielu lat jest wyróżniona i rekomendowana przez międzynarodowe informatory prawnicze. Chambers Europe, Legal 500 i Best Lawyers rekomendują ją jako eksperta w dziedzinie prawa pracy. W 2015 r. Aleksandra zdobyła nagrodę ILO Client Choice.

„Medal Mikołaja Kopernika to ogromne wyróżnienie, przyznawane przez Związek Banków Polskich osobom, które przyczyniły się do rozwoju sektora bankowego. Jesteśmy dumni, że Aleksandra znalazła się w gronie laureatów. To wyraz uznania dla jej wiedzy i zaangażowanie, a także doskonałej opinii jaką cieszy się wśród klientów i partnerów biznesowych. Cieszę się, że jako Dentons zapewniamy klientom dostęp do najbardziej cenionych i utalentowanych prawników” – powiedział Arkadiusz Krasnodębski, Partner Zarządzający Dentons w Polsce.

***
O kancelarii Dentons
Dentons jest największą na świecie firmą prawniczą, oferującą najwyższej jakości doradztwo prawne i biznesowe. Za innowacyjne osiągnięcia w zakresie świadczenia usług prawnych, w tym m.in. stworzenie Nextlaw Labs oraz Nextlaw Global Referal Network, Dentons jest regularnie rekomendowany przez wiodące informatory biznesowe i prawnicze i zajmuje pozycję lidera w zestawieniu „Indeks Elitarnych Globalnych Firm Acritas”. Jest także zdobywcą nagrody BTI Client Service 30 Award. Dzięki policentrycznemu podejściu oraz zapewnianiu klientom dostępu do najbardziej utalentowanych prawników na całym świecie, Dentons rzuca wyzwanie istniejącym standardom obsługi prawnej w społecznościach, w których funkcjonuje. www.dentons.com