Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Alians strategiczny pomiędzy Nets a Przelewy24 z udziałem kancelarii GESSEL

Kancelaria GESSEL miała przyjemność doradzać przy jednej z ważniejszych w ostatnim czasie transakcji na rynku, nawiązaniu aliansu strategicznego pomiędzy Nets, liderem rynku usług płatniczych w krajach nordyckich i regionie DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria), a operatorem serwisu Przelewy24, wiodącym dostawcą usług płatniczych w Polsce. W efekcie powstał jeden z największych graczy na polskim rynku dostawców usług płatniczych – P24 DotCard. W skład nowej polskiej grupy wchodzą serwisy: Przelewy24, Dotpay oraz eCard. Większościowym, 51% udziałowcem w P24 DotCard jest Nets, a mniejszościowym dotychczasowi akcjonariusze operatora Przelewy24. Zgodę na alians wyraził zarówno Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta jak i Komisja Nadzoru Finansowego.

Kancelaria GESSEL świadczyła kompleksowe doradztwo transakcyjne, antymonopolowe, regulacyjne i podatkowe związane z transakcją na rzecz operatora serwisu Przelewy24.

Transakcję nadzorowali Marcin Macieszczak, wspólnik zarządzający, radca prawny oraz Małgorzata Badowska, wspólnik, radca prawny. Pracami transakcyjnymi i zespołem kierował Michał Bochowicz, adwokat, managing associate. W zakresie prawa konkurencji w transakcji doradzała Bernadeta Kasztelan-Świetlik, wspólnik, radca prawny. W kwestiach regulacyjnych doradzał Leszek Koziorowski, wspólnik, radca prawny. W kwestiach podatkowych Janusz Fiszer, wspólnik, radca prawny oraz Inarda Bielińska, of counsel i radca prawny. Ponadto w transakcję zaangażowani byli: Tomasz Drągowski, radca prawny, Michał Osowski, aplikant radcowski, Karolina Krzal, adwokat, Michał Szutenbach, adwokat, Weronika Zdeb, adwokat, Bartłomiej Pitera, aplikant radcowski, Katarzyna Matyszewska, aplikantka radcowska oraz Barbara Tomczyk, aplikantka adwokacka.

Przelewy24.pl jest operatorem świadczącym usługi dla ponad 85 000 Merchantów, w tym dla największych platform e-commerce w Polsce i na świecie. Serwis Przelewy24 generuje przychody na poziomie ponad 20 milionów euro, zatrudniając 100 osób.

Nets jest firmą z ponad 50-letnią tradycją – założoną i posiadającą główną siedzibę w Kopenhadze. Jest jednym z największych graczy na europejskim rynku płatności. Dostarcza swoje usługi dla banków, merchantów i dużych przedsiębiorstw. Zatrudnia blisko 2.500 osób. Właścicielem Duńskiej firmy od ubiegłego roku jest fundusz private equity Hellman & Friedman, który zapłacił za nią 5,3 mld USD.

Więcej informacji: https://gessel.pl/news/alians-strategiczny-pomiedzy-nets-a-przelewy24-z-udzialem-kancelarii-gessel/