Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Apartament w Alicante – nowy benefit firmy Talent Place

Mieszkanie firmowe w słonecznej Hiszpanii, nielimitowane urlopy, prywatny concierge, czy osobisty psycholog – firmy nad Wisłą prześcigają się we wdrażaniu nowych nietypowych dodatków dla swoich pracowników, aby jeszcze lepiej zadbać o ich samopoczucie i rozwój. Nowy trend napędza walka o najlepsze talenty oraz upowszechnienie się pracy zdalnej i hybrydowej. Według raportu Grant Thornton i Element pracodawcy proponują kandydatom średnio aż 6,4 benefitów na jedną ofertę i jest to wynik wyższy niż przed pandemią.

Firma Talent Place, która promuje model pracy work-life fit ogłosiła, że od przyszłego roku wprowadza benefit w postaci  mieszkania firmowego w hiszpańskim Alicante. W założeniu ma służyć nie tylko do pracy, lecz także odpoczynku. Korzystać z niego będą mogły nie tylko zespoły, ale też pracownicy z rodzinami.

– Nasza organizacja umożliwia każdemu  pracę z dowolnego miejsca na świecie, w elastycznych godzinach, ale również różnorodne formy współpracy dopasowane do sytuacji życiowej pracownika. Apartament w Hiszpanii ma być miejscem inspiracji, integracji, dobrej zabawy, ale też odpoczynku. Jesteśmy bardzo różnorodną firmą i wiemy, że z nowego benefitu cieszą się zarówno kochający podróże single, jak i rodzice, których dzieci będą mogły się przekonać,  że ich mama i tata mają najlepszy home office na świecie – mówi Przemysław Kadula, CEO Talent Place.

Kto skorzysta z benefitów work-life fit?

Praca zdalna, wykonywana w elastycznych godzinach  i różnorodne formy zatrudnienia to, wydawałoby się, domena młodych freelancerów. Nic bardziej mylnego! Dopasowanie pracy do stylu życia i potrzeb  pracownika to trend przyszłości, który zaczyna być widoczny w nowoczesnych firmach. Milenialsi mogą w ten sposób pracować na własnych zasadach, pasjonaci  łączyć hobby i pracę, realizując projekty z dowolnego miejsca na świecie, a rodzice pozwolić sobie na więcej czasu dla siebie i dzieci.

Nielimitowane płatne urlopy dla pracowników w firmie to kolejny niekonwencjonalny benefit wpisujący się w nowoczesny rynek pracy.  Z dowolnej liczby dni wolnych mogą korzystać zatrudnieni w firmach SYZYGY oraz TRAFFIT – wystarczy upewnić się, że nieobecność w biurze nie będzie dla współpracowników problematyczna. Tego rodzaju benefit to również szkoła samozarządzania i budowania zaufania w zespole.

Nowoczesne podejście do pracy, wartości i benefitów

Dużo dziś mówi się o budowaniu kultury różnorodności i inkluzywności w firmie. O zespołach, w których chce się pracować, szefach będących  autentycznymi liderami i pracy, która pozostawia przestrzeń na realizowanie swoich celów życiowych. Potrzeba zadbania o zdrowie psychiczne jest coraz bardziej widoczna wśród pracowników – aż 27% z nich jest zainteresowana benefitami związanymi z mental wellness i równowagą życiową.

Czas dla bliskich, odpoczynek czy realizowanie swoich pasji jest bezcenny. Dlatego też firmy inwestują w rozwiązania, które pomagają odciążyć swoich pracowników od problemów dnia codziennego, aby nie zaprzątali sobie nimi głowy w trakcie pracy lub po pracy.  Firmy takie jak Audioteka czy Brainly korzystają ze wsparcia concierge’a (osobistego asystenta) i zlecają mu najróżniejsze zadania – od zrobienia zakupów spożywczych aż po drobne naprawy w mieszkaniu. Dzięki temu pracownicy mogą załatwić sprawy, na które często brakuje czasu. Z kolei wszyscy zatrudnieni w firmie PwC w ramach benefitu mogą bezpłatnie umówić się z coachem i w ten sposób uzyskać wsparcie w walce ze stresem czy trudnymi emocjami.

Decydując się na nietypowe benefity trzeba jednak pamiętać o jednej zasadzie: pracownicy muszą je doceniać i korzystać z nich. W przeciwnym wypadku ich wprowadzanie przyniesie odwrotny od zamierzonego efekt, dlatego warto zawsze badać potrzeby swoich pracowników.

Osoba kontaktowa:

Bogna Sayna
PR Specialist
+48 664 961 661
bogna.sayna@talentplace.pl

Talent Place – innowacyjne rozwiązanie rekrutacyjne oparte o społeczność profesjonalnych rekruterów. Naszym celem jest dopasowanie jak największej liczby pracowników i pracodawców, tak aby w pełni wykorzystywali swój wzajemny potencjał. Żeby to osiągnąć, stworzyliśmy międzynarodową społeczność ekspertów HR, którzy zawsze są gotowi iść o krok dalej, aby zapewniać najwyższą jakość rekrutacji.