Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Dentons Europe Oleszczuk sp. k.

Apperio drugą firmą w portfolio NextLaw Labs

NextLaw Labs, platforma współpracy w zakresie innowacji, stworzona i rozwijana przez globalną firmę prawniczą Dentons, zainwestuje w Apperio, startup z sektora prawno-technologicznego, który zmienia podejście firm prawniczych do zarządzania sprawami klienckimi. To druga po ROSS Intelligence Inc. – start-upie tworzącym aplikację usprawniającą analizy prawne w oparciu o oprogramowaniu IBM Watson – firma w portfolio NextLaw Labs.

„Jest nam niezmiernie miło ogłosić rozpoczęcie współpracy z jednym z najbardziej obiecujących start-upów prawno-technologicznych, rozwijających aplikację do zarządzania sprawami klienckimi na rynku. Wierzymy, że produkt Apperio stanie się wyznacznikiem zmian w trakcie przetargów na panelową obsługę prawną. Prototyp poddawany jest aktualnie testom pilotażowym przez partnerów i osoby zajmujące się rozwijaniem i pozyskiwaniem biznesu w naszym biurze w Londynie” – powiedział Dan Jansen, CEO NextLaw Labs.

Celem współpracy NextLaw Labs i Apperio jest uproszczenie zarządzania sprawami klienckimi, bieżące monitorowanie wydatków na obsługę prawną w czasie rzeczywistym, ustandaryzowanie procedur przetargowych oraz oszczędzanie czasu prawników poprzez stosowanie najlepszych praktyk dzięki nowej technologii.

Apperio i NextLaw Labs nawiązały współpracę za pośrednictwem Seedcamp, europejskiego akceleratora biznesu.

„Jesteśmy podekscytowani nawiązaniem współpracy z NextLaw Labs, i możliwościami, jakie niesie ze sobą ich wiedza na temat sektora. Wykorzystywanie intuicyjnej technologii do wyrównania asymetrii informacyjnej oraz umożliwienie zarówno firmom prawniczym, jak i ich klientom transparentnego wglądu w koszty w czasie rzeczywistym, przyniesie obopólną korzyść” – powiedział Nicholas d’Adhemar, założyciel i CEO Apperio.

Platforma Apperio jest narzędziem typu smart-analytics, który umożliwia firmom prawniczym i ich klientom transparentne i dokładne określanie kosztów obsługi prawnej w czasie rzeczywistym. Jego prostota i intuicyjność umożliwia każdemu uzyskanie informacji na temat aktualnego stanu projektu. Wyposażenie każdej ze stron w narzędzia, umożliwiające lepszą komunikację w biznesie przekłada się na lepsze relacje na linii prawnik-klient.
 
***
O NextLaw Labs
NextLaw Labs jest platformą globalnej współpracy w zakresie innowacji, koncentrującą się na rozwoju, wdrażaniu oraz inwestycjach w nowe technologie, która przeobrazi sposób świadczenia usług prawniczych na świecie. Celem platformy NextLaw Labs jest opracowanie pakietu nowych technologii, które całkowicie zmienią sposób świadczenia usług prawnych, usprawnią obsługę i ulepszą rozwiązania dla klientów, wspierając przy tym działalność transgraniczną w dzisiejszej globalnej gospodarce. Kancelaria Dentons wraz z tysiącami pracujących na jej rzecz prawników i specjalistów z całego świata będzie głównym podmiotem wspierającym to przedsięwzięcie oraz jego wiodącym inwestorem, służąc przy tym jako światowy poligon doświadczalny dla nowych produktów, usług i innych koncepcji, które będą sprawdzane, pilotowane i skalowane. www.nextlawlabs.com

O kancelarii Dentons
Dentons to globalna firma prawnicza, której celem jest zapewnianie przewagi konkurencyjnej dla klientów na coraz bardziej złożonym i globalnym świecie. Będąc jedną z 20 firm na Indeksie Elitarnych Globalnych Firm Acritas 2014, Dentons rzuca wyzwanie istniejącym standardom obsługi prawnej, oferując innowacyjność i bezkompromisową jakość doradztwa. Do dyspozycji klientów Dentons jest 3 tys. prawników i specjalistów w ponad 80 biurach zlokalizowanych w ponad 50 krajach. Czerpiąc z dziedzictwa i doświadczeń prawniczych sięgających roku 1742 oraz bazując na atutach naszych firm założycielskich, tj. Salans, Fraser Milner Casgrain (FMC), SNR Denton i McKenna Long & Aldridge, Dentons działa na rzecz klientów lokalnych, regionalnych i globalnych, prywatnych i publicznych. www.dentons.com

O Apperio
Platforma Apperio jest narzędziem smart-analytics, które umożliwia firmom prawniczym i ich klientom transparentne i dokładne określanie kosztów obsługi prawnej w czasie rzeczywistym. Apperio jest wspierana przez wiodących inwestorów, w tym Notion Capital, IQ Capital, Seedcamp oraz NextLaw Labs. Platforma jest używana przez 17 ze 100 najlepszych kancelarii w Wielkiej Brytanii. Po roku wejścia na brytyjski rynek platformę wykorzystano do zarządzania sprawami, w których łączna wysokość honorariów prawników wyniosła ponad 20 milionów funtów. Klientami Apperio są m.in. Octopus Investments, Simply Business i Brandwatch. www.apperio.com