Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza
Ewa Płocharska
ewa.plocharska@dentons.com
+48 22 242 52 26
Dentons

Atrium przejmuje Galerię Dominikańską

Dwie wiodące warszawskie kancelarie prawne, Dentons i Gide Loyrette Nouel, brały udział w jednej z najbardziej prestiżowych transakcji nieruchomościowych przeprowadzonych w ostatnim czasie – w transakcji nabycia Galerii Dominikańskiej, jednego z największych centrów handlowych we Wrocławiu. Na rzecz Kupującego, Atrium European Real Estate, doradzała kancelaria Dentons, natomiast Sprzedającego, joint venture między Otto Family oraz Deutsche EuroShop AG, reprezentowała kancelaria Gide Loyrette Nouel. Wartość obiektu wynosi 152 miliony EUR.

Transakcja została sfinansowana ze środków własnych nabywcy i dojdzie do skutku po zatwierdzeniu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Otwarta w 2001 roku Galeria Dominikańska jest pierwszym we Wrocławiu nowoczesnym wielkomiejskim centrum handlowym o łącznej powierzchni handlowej 32.900 m kw., na której działają 102 sklepy i lokale użytkowe.

Atrium European Real Estate to jedna z największych grup zarządzających sklepami wielkopowierzchniowymi i galeriami handlowymi w Europie Środkowo-Wschodniej. Łącznie posiada już 156 centrów handlowych w siedmiu krajach o łącznej wartości 2,2 mld euro.

ECE Projektmanagement działa w Europie od 40 lat, a w Polsce od ponad 15 lat. Specjalizuje się w inwestycjach w śródmiejskie galerie handlowe. Po sfinalizowaniu transakcji sprzedaży ECE Projektmanagement nadal będzie zarządzać Galerią Dominikańską.

Obsługę prawną transakcji zapewnili po stronie Dentons Tomasz Stasiak (partner) oraz Anna Garbula-Węgrzynowska. Po stronie sprzedającego projekt nadzorował Marcin Muszel, partner kierujący praktyką nieruchomości w kancelarii Gide Loyrette Nouel. W skład zespołu wchodzili również Tomasz Roszczyc, Krzysztof Ciepliński i Szymon Chwaliński.

Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć naszego klienta w przeprowadzeniu tej transakcji. To dowodzi, że nasza kancelaria świadczy usługi łącząc lokalne doświadczenie i znajomość specyfiki polskiego rynku z zasobami wiedzy międzynarodowej grupy Dentons – mówi Tomasz Stasiak, partner w zespole nieruchomości.