Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Bossard rozszerza ofertę usług inżynieryjnych

Bossard rozszerza swoją ofertę usług inżynieryjnych z zakresu Assembly Technology Expert, proponując usprawnienie i uproszczenie procesów produkcyjnych oraz optymalizację produktów pod kątem elementów złącznych.

Szczupłe procesy i zoptymalizowane produkty to najważniejsze czynniki, które pomagają producentom sprostać wymogom rewolucji przemysłowej. Dzięki nowym usługom Assembly Technology Expert, Grupa Bossard daje swoim klientom narzędzia do niezbędnych usprawnień zarówno  w obszarze produktu jak i produkcji.

Z pomocą składającej się z sześciu modułów oferty, firmy produkcyjne mogą  w pełni wykorzystać potencjał swoich projektów, linii produkcyjnej, zarządzania częściami C, konfiguracji asortymentu oraz podstawowych i zaawansowanych szkoleń technicznych. Przynosi to przedsiębiorcom szereg istotnych korzyści: krótszy czas wprowadzenia produktu na rynek, niższe koszty produkcji, lepszą wydajności, a często także poprawę jakości produktu.

“Pakiet usług Assembly Technology Expert łączy nasze ponad 185-letnie doświadczenie w zakresie technologii łączenia z holistycznym spojrzeniem na koszty procesów montażowych” – mówi Milena Gregorczyk, Dyrektor Zarządzająca Bossard Poland. „Upraszczając te procesy w odpowiednich obszarach usprawniamy ogólne działanie przedsiębiorstwa, co pozytywnie wpływa na jego konkurencyjność.”

Usługi Assembly Technology Expert

Bossard oferuje sześć modułów usług eksperckich. Można z nich skorzystać
w całości lub częściowo, w zależności od potrzeb firmy. Niezależnie od wybranej opcji, celem optymalizacji jest zawsze wypracowanie idealnego rozwiązania w obszarze projektu produktu i/lub w procesie jego docelowego montażu.

Zwykle proces optymalizacji rozpoczyna się od usługi Expert Walk, podczas której eksperci techniczni Bossard przeprowadzają szczegółową analizę procesów produkcji i montażu. W celu potencjalnej racjonalizacji i optymalizacji, analizowane są gniazda produkcyjne, linie montażowe oraz używane narzędzia
i elementy złączne. Cel: szczuplejsza oraz inteligentniejsza produkcja na każdym etapie.

Expert Assortment Analysis to metodyczna analiza asortymentu części C obecnego na produkcji i w magazynie. Jej celem jest zidentyfikowanie możliwości uproszczenia oraz redukcji tego asortymentu.

Expert Design oferuje wsparcie eksperckie Bossard od samego początku cyklu życia produktu czyli już na etapie jego projektowania. Udostępniamy inżynierom i projektantom między innymi dedykowane bazy danych oraz narzędzia online do kalkulacji połączeń śrubowych, a także możliwość prototypowania elementów złącznych za pomocą druku 3D.

W ramach usługi Expert Teardown rozkładamy istniejące produkty na części pierwsze, aby zidentyfikować możliwość ich rekonstrukcji pod kątem połączeń śrubowych. Ma to na celu znalezienie najlepszego rozwiązania złącznego oraz wygenerowanie oszczędności na produkcji.

Expert Education to nasza oferta kompleksowych szkoleń technicznych z zakresu elementów złącznych i technologii montażu. Oferujemy szkolenia otwarte oraz dedykowane – prowadzone w siedzibie klienta i dostosowane do potrzeb jego firmy. Polecamy także naszą platformę e-learningową.

Usługi Expert Test Services pozwalają przetestować pomysły naszych klientów w warunkach laboratoryjnych. Prowadzimy różnego rodzaju testy sprawdzające czy produkt spełnia wymagania odnośnie funkcjonalności i norm jakości. Dysponujemy 14 ośrodkami badawczymi w Europie, Ameryce i Azji, w tym trzema z certyfikatem ISO/IE 17025.

Więcej informacji na temat usług Bossard Assembly Technology Expert na stronie

Filmik promocyjny

Dodatkowych informacji udzieli:

Katarzyna Czajkowska-Więcaszek
Senior Marketing Specialist
email: kczajkowska@bossard.com
tel. kom.: 661 066 044

Informacje ogólne

Grupa Bossard jest wiodącym międzynarodowym dostawcą rozwiązań produktowych i usług w branży elementów złącznych oraz technologii montażu dla sektora przemysłowego. Z szerokim portfolio ponad 1.000.000 produktów oraz sprawdzoną wiedzą z zakresu doradztwa technicznego (inżynierii) i zarządzania zapasami (logistyka), Bossard jest uznanym dostawcą oraz solidnym partnerem biznesowym. Marka jest także pionierem w tworzeniu inteligentnych systemów do zarządzania produkcją
w myśl idei Przemysłu 4.0. Klientami Grupy są zarówno lokalne jak i globalne firmy przemysłowe, które korzystają z rozwiązań Bossard w celu poprawy swojej wydajności.

Bossard jest notowany na giełdzie SIX Swiss Exchange. Zatrudnia 2500 pracowników w ponad 77 lokalizacjach na całym świecie. Polski oddział Grupy – Bossard Poland Sp. z o.o. mieści się w Radomiu i dysponuje kilkudziesięcioosobowym zespołem specjalistów we wszystkich trzech wymiarach działalności firmy: rozwiązań produktowych, inżynierii aplikacyjnej oraz inteligentnych systemów logistyki produkcji.

W 2018 roku Grupa Bossard osiągnęła sprzedaż na poziomie 871,1 mln CHF.