Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza
CRIDO

CRIDO doradzało przy pozyskaniu strategicznego inwestora dla Alfa Brokers

CRIDO doradzało w zakresie Corporate Finance oraz prawnym przy pozyskaniu inwestora strategicznego przez Alfa Brokers Sp. z o.o. Alfa Brokers umacnia swoją pozycję na rynku brokerskim dzięki strategicznemu partnerstwu z RENOMIA Gallagher.

Alfa Brokers osiągnęła kolejny kamień milowy w swoim rozwoju, stając się częścią globalnej sieci, aby nadal podnosić jakość usług dla swoich klientów i oferować im możliwie najlepsze rozwiązania ubezpieczeniowe.

Uzgodniliśmy z RENOMIA, że będzie ona większościowym udziałowcem w Alfa Brokers. Zarówno nasz zespół, jak i nasi klienci, skorzystają na tym, że staniemy się częścią wiodącej globalnej firmy, posiadającej ogromną wiedzę i zasoby, które połączymy z naszym ponad 30-letnim doświadczeniem na polskim rynku ubezpieczeniowym. Połączenie naszych utalentowanych ludzi oraz globalnej skali i zasięgu RENOMIA Gallagher daje nam godną pozazdroszczenia platformę do rozwoju naszych usług dla klientów Alfa Brokers i zapewnia wzrost w kolejnych latach” – mówi Tomasz Chojnowski, prezes zarządu Alfa Brokers.

W procesie przejęcia CRIDO działało jako wyłączny doradca finansowy spółki Alfa Brokers Sp. z o.o. Po stronie doradcy transakcyjnego klienta wspierali: Artur Marszałkiewicz, partner zarządzający w CRIDO odpowiedzialny za zespół Corporate Finance, Aleksandra Małolepsza, senior associate wraz z Moniką Olak, starszym analitykiem finansowym.

Dodatkowo, CRIDO wspierało spółkę i jej właścicieli od strony prawnej. Ze strony CRIDO Legal projekt prowadził Mateusz Baran, partner ze wsparciem Marzeny Lau, senior associate oraz Dominika Przywary, associate.

Artur Marszałkiewicz wraz z zespołem CRIDO wspierał nas w trakcie całego procesu. W wyniku profesjonalnego podejścia i dużego zaangażowania udało się sprawnie przeprowadzić proces oraz uzyskać satysfakcjonujące warunki – dodaje Tomasz Chojnowski, Prezes Zarządu i udziałowiec Alfa Brokers.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc przy transakcji, która jest przełomowa na rynku i można zakładać, że zmieni układ sił w branży brokerów ubezpieczeniowych w Polsce. W tym przypadku klient powierzył CRIDO kompleksową obsługę transakcji – komentuje Artur Marszałkiewicz, partner odpowiedzialny za zespół Corporate Finance w CRIDO.

CRIDO wspiera przedsiębiorców, korporacje i fundusze PE/VC w krajowych i zagranicznych transakcjach M&A pomagając na każdym etapie transakcji. Doradztwo CRIDO obejmuje due diligence podatkowe i finansowe, corporate finance oraz całościowe wsparcie prawne, w tym due dilligence prawne.

Zespół Corporate Finance w CRIDO zajmuje się kompleksowym doradztwem transakcyjnym w trakcie procesu M&A. Wspiera też klientów w pozyskiwaniu finansowania zarówno na realizację transakcji przejęć, jak również na rozwój i inwestycje czy projekty typu project finance. Współpracuje w tym zakresie z bankami, funduszami PE i funduszami specjalistycznymi.

O CRIDO – Zapewniamy przedsiębiorcom wsparcie podatkowe, prawne, transakcyjne i biznesowe. Pomagamy rozwijać innowacyjną działalność, w tym pozyskując finansowanie ze środków publicznych i innych dostępnych źródeł.  Zaangażowanie i praca naszego zespołu zostały wielokrotnie docenione. Zajmujemy najwyższe pozycje w rankingach doradców podatkowych oraz firm wspierających działalność B+R i innowacje.  
Więcej informacji na: crido.pl