Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Crido Legal doradza przy polskich i zagranicznych akwizycjach Exact Systems S.A.

Kancelaria prawna Crido Legal doradzała Exact Systems z Grupy Work Service przy nabyciu dwóch spółek, w tym jednej polskiej i jednej belgijskiej, działających w branży outsourcingu i specjalizujących się w kontroli jakości dla przemysłu motoryzacyjnego.  Wartość transakcji wyniosła około 30 mln PLN.

Exact Systems – lider rynku kontroli jakości dla przemysłu motoryzacyjnego – przejął 100% pakietów udziałów w Control + Rework Service Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, oraz Control + Rework Service NV z siedzibą w Genk (Belgia).

– Połączenie naszych firm oznacza początek wspólnej, ciężkiej pracy nad sukcesem w outsourcingu kontroli jakości dla europejskiego przemysłu motoryzacyjnego. Jesteśmy przekonani, że związek dwóch liderów rynku pozwoli nam jeszcze lepiej wykorzystać możliwości strategiczne w celu dostarczenia wartości oczekiwanych przez naszych klientów. Dodatkowo, liczymy, że to zapewni nam stabilny rozwój w stale zmieniającym się otoczeniu rynkowym – mówi Paweł Gos, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej Exact Systems.
– Wykorzystując atuty naszych firm będziemy dążyć do tego, by jeszcze lepiej przygotować się do obsługi coraz bardziej wymagających klientów i to niemal w całej Europie. Skoncentrujemy się na strategicznych celach i globalnym rozwoju naszych firm, by w perspektywie kolejnych lat Exact Systems stał się firmą o zasięgu ponadeuropejskim z przedstawicielstwami m.in. w Chinach czy USA  – podsumowuje Paweł Gos.

Doradztwo na rzecz Exact Systems to kolejny projekt zrealizowany przez prawników Crido Legal w obszarze transakcji M&A. W tym procesie kancelaria Crido Legal, oprócz kompleksowego wsparcia klienta przy akwizycji polskiej spółki, koordynowała pracę współpracujących z nią kancelarii niemieckiej i belgijskiej. Ze strony Crido Legal w skład zespołu prowadzącego transakcję wchodzili mec. Jakub Ziółek, Filip Grzesiak i dr Szymon Syp.

Reprezentowanie Exact Systems w trakcie transakcji M&A to nie tylko uczestnictwo w kolejnym projekcie nabycia spółki przez Crido Legal, lecz również wsparcie dla prężnie rozwijającej się polskiej firmy w ekspansji zagranicznej. Polscy przedsiębiorcy coraz aktywniej wychodzą za granicę przejmując zagraniczne podmioty i cieszymy się, że możemy brać w tych procesach aktywny udział – komentuje Jakub Ziółek, Partner w kancelarii Crido Legal.

Doradcą finansowym i transakcyjnym Exact Systems była firma Equity Advisors, z ramienia której doradzał Błażej Żarna. Wszyscy sprzedający byli reprezentowani przez prawników z niemieckiej kancelarii GvW Graf von Westphalen.