Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza
CRIDO

CRIDO rozwija praktykę M&A

1 września br. do CRIDO Legal dołączył Przemysław Furmaga, który będzie partnerem odpowiedzialnym za praktykę M&A. Wraz z nim do kancelarii dołączyli Aleksandra Czarnecka oraz Andrzej Dunikowski, którzy zajmują stanowiska senior associate.

Przemysław Furmaga będzie odpowiedzialny za rozwój doradztwa w obszarze fuzji i przejęć. Nowy partner CRIDO Legal posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu krajowych i transgranicznych projektów M&A, które zdobywał m.in. w kancelarii DZP. Przy transakcjach akwizycyjnych reprezentował klientów zarówno po stronie sprzedających, jak i kupujących. Pracował z międzynarodowymi korporacjami, funduszami private equity oraz prywatnymi przedsiębiorcami. Doradzał także przy transakcjach wykupów managerskich, a także w sporach korporacyjnych.

Do zespołu M&A dołączyli także Aleksandra Czarnecka oraz Andrzej Dunikowski, którzy zajmują stanowiska senior associate. Andrzej przed dołączeniem do CRIDO współpracował z Przemysławem w kancelarii DZP, z którą w przeszłości była też związana Aleksandra.

Jako lider zespołu M&A będę koncentrował się na dalszym rozwoju tej praktyki, w szczególności w obszarze obsługi polskich przedsiębiorców przy projektach akwizycyjnych, zarówno po stronie „sell”, jak i „buy”, w tym przy akwizycjach zagranicznych, jak również w transakcjach z udziałem funduszy PE oraz VC. Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów, dlatego jestem pewien, że zapewnimy klientom wsparcie na najwyższym poziomie w każdym aspekcie procesu M&A i to działając przy wielu projektach jednocześnie – komentuje Przemysław Furmaga, partner w CRIDO Legal.

Projekty z obszaru M&A są ważną częścią działalności CRIDO, dlatego budujemy silny zespół specjalistów w tym zakresie. We współpracy z zespołami doradztwa podatkowego, Corporate Finance oraz zespołem modelowania i wycen nasi prawnicy będą mogli wspierać klientów nie tylko w kwestiach prawnych, ale również biznesowych. Wiemy, że projekty M&A są skomplikowane, wielowątkowe, wymagają indywidualnego podejścia oraz patrzenia na daną transakcję z szerszej perspektywy. I w taki właśnie sposób chcemy pomagać naszym klientom. Rynek aktualnie jest rozgrzany, więc jesteśmy przekonani, że to dobry moment, aby rozwijać doradztwo w tym zakresie.– mówi Jakub Ziółek, partner zarządzający CRIDO Legal.

Do zespołu M&A w październiku tego roku dołączą kolejni prawnicy.

O CRIDO – Zapewniamy przedsiębiorcom wsparcie podatkowe, prawne, transakcyjne i biznesowe. Pomagamy rozwijać innowacyjną działalność, w tym pozyskując finansowanie ze środków publicznych i innych dostępnych źródeł.  Zaangażowanie i praca naszego zespołu zostały wielokrotnie docenione. Zajmujemy najwyższe pozycje w rankingach doradców podatkowych oraz firm wspierających działalność B+R i innowacje.  Więcej informacji na: crido.pl