Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Dentons podpisuje Karty Różnorodności w Europie

Globalna firma prawnicza Dentons podpisała Karty Różnorodności w 7 krajach europejskich: w Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Polsce, Czechach oraz we Francji i Włoszech. Kancelaria zobowiązała się także do podpisania Karty Różnorodności w Luksemburgu podczas oficjalnej ceremonii w marcu 2017 r., dzięki czemu stanie się sygnatariuszem Kart we wszystkich krajach europejskich, w których posiada biura i w których istnieje tego rodzaju inicjatywa.

Karty Różnorodności to dobrowolna inicjatywa, dostarczająca firmom wsparcie w postaci najlepszych praktyk oraz wzorców w promowaniu różnorodności. Jako sygnatariusz Kart, Dentons zobowiązuje się do podjęcia działań promujących różnorodność oraz do zakazu dyskryminacji w miejscu pracy.

„Będąc pierwszą prawdziwie policentryczną firmą na świecie, różnorodność traktujemy jako element naszego DNA. Dzięki integracji zróżnicowanych umiejętności, osobowości i kompetencji, jesteśmy w stanie lepiej rozumieć potrzeby naszych klientów oraz tworzyć innowacyjne rozwiązania. Dokładamy starań, aby tworzyć zintegrowane środowisko pracy, które umożliwia wszystkim osobom w ramach Dentons wykorzystywanie ich pełnego potencjału” – powiedział Tomasz Dąbrowski, partner zarządzający Dentons w Europie.

„Dentons jest jedną z pierwszych kancelarii w Polsce, które są w gronie sygnatariuszy Karty Różnorodności. Mam nadzieję, że inne firmy prawnicze pójdą naszym śladem, dzięki czemu, jako środowisko biznesowe, będziemy w Polsce w sposób otwarty szanować prawo jednostek do ich wyborów życiowych” – powiedział Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający Dentons w Polsce.

Deklaracja Dentons odnośnie działania w oparciu o zasady różnorodności i integracji jest dostępna pod adresem: www.dentons.com/pl/whats-different-about-dentons/as-diverse-as-you-are.aspx

Karty Różnorodności
W czerwcu 2016, Dentons został sygnatariuszem Kart Różnorodności w następujących krajach:
•    Niemcy: Charta der Vielfalt, www.charta-der-vielfalt.de
•    Francja : Charte de la Diversité en Entreprise, www.charte-diversite.com
•    Hiszpania: Fundacion Diversidad, www.fundaciondiversidad.org
•    Włochy: Carta per le pari Opportunitá, www.cartapariopportunita.it
•    Belgia: The Brussels Capital Diversity Charter, www.diversiteit.irisnet.be
•    Polska: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, www.odpowiedzialnybiznes.pl/karta-roznorodnosci
•    Czechy: Diverzita+, www.diverzita.cz.

(W 2017 r. Dentons stanie się sygnatariuszem luksemburskiej Charte de la Diversité Lëtzebuerg, www.chartediversite.lu).

***
O kancelarii Dentons
Dentons to pierwsza na świecie, prawdziwie policentryczna, globalna firma prawnicza. Będąc jedną z 20 firm ujętych w zestawieniu „Indeks Elitarnych Globalnych Firm Acritas 2015”, Dentons rzuca wyzwanie istniejącym standardom obsługi prawnej, oferując innowacyjność i bezkompromisową jakość doradztwa. Dzięki zrozumieniu lokalnych uwarunkowań, kluczowych dla realizacji celów biznesowych, pomyślnego przeprowadzenia transakcji lub zakończenia sporu, Dentons zapewnia przewagę konkurencyjną na coraz bardziej złożonym i globalnym świecie, w społecznościach, w których klienci firmy chcą prowadzić działalność. Teraz, jako największa na świecie firma prawnicza, Dentons tworzy i oferuje rozwiązania biznesowe dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów prywatnych i publicznych, w skali regionalnej, krajowej i globalnej, w ponad 125 lokalizacjach w ponad 50 krajach. www.dentons.com