Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza
Endress+Hauser Polska Sp. z o.o.

EMS 4.0 Tour

Cykl konferencji „EMS 4.0 Tour” to wydarzenia dedykowane przemysłowi, których celem jest przybliżenie tematyki skutecznego zarządzania energią w przemyśle. Endress+Hauser zorganizuje je w:

20.09 – Lublinie – Rejestracja
21.09 – Żyrardowie – Rejestracja
10.10 – Słupsku – Rejestracja
13.10 – Poznaniu – Rejestracja
23.10 – Wrocławiu – Rejestracja
24.10 – Katowicach – Rejestracja
25.10 – Rzeszowie – Rejestracja

Katowicach, Lublinie, Poznaniu Rzeszowie, Słupsku, Wrocławiu i Żyrardowie.

Uczestnicy każdego z nich dowiedzą, jak skutecznie mierzyć przepływ mediów energetycznych, takich jak gazy, para, woda, sprężone powietrze, itp. Eksperci opowiedzą też, jak identyfikować straty i miejsca wymagające optymalizacji. Wdrożenie systemu monitoringu energii – EMS, jest pierwszym krokiem do wprowadzenia działań optymalizacyjnych, które pozwolą zwiększyć rentowność i zyski. Systemy EMS umożliwiają również łatwiejsze rozliczenie kosztów w zakładzie, np. między działami.

Nowoczesne rozwiązania do monitoringu zużycia i przepływów energii nie mogą istnieć bez rozwiązań z zakresu Przemysłu 4.0. To m.in. systemy gromadzące i analizujące duże zbiory danych (ang. Big Data), ułatwiają wykrywanie anomalii oraz pomagają w lepszej wizualizacji dużych zbiorów.

Gośćmi specjalnymi cyklu konferencji będą Andrzej Soldaty, założyciel Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości oraz Maciej Alksnin, założyciel firmy Magma S.A.P.

Więcej informacji: https://www.pl.endress.com/EMS-40-tour