Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Firmy audytorskie i księgowe – 1. miejsce Rödl & Partner w rankingu

W przewodniku po polskim biznesie „Book of Lists” Rödl & Partner zajął 1. miejsce w rankingu „Firmy audytorskie i księgowe” w kategorii „Firmy księgowe” oraz 2. miejsce w rankingu firm oferujących outsourcing procesów biznesowych (BPO) ze specjalizacją księgowość oraz kadry i płace.

W tegorocznym rankingu „Firm audytorskich i księgowych” brano pod uwagę ponad 30 firm. Główne kryteria decydujące o pozycji w rankingu to wielkość zatrudnienia oraz przychodów. Ranking firm oferujących Business Proces Outsourcing uwzględnia usługi takie jak outsourcing księgowości, outsourcing kadr i płac, a także outsourcing usług sekretarskich i administracyjnych. W ramach specjalizacji  „Księgowość / Kadry i płace” uwzględnionych zostało blisko 20 firm.

– Kolejny rok z rzędu „Book of Lists” potwierdza, że jesteśmy liderem na polskim rynku zarówno pod względem księgowości, jak i kadr i płac. 1. miejsce w kategorii firm księgowych oraz 2. za outsourcing księgowości oraz kadr i płac to zasługa wielu czynników. Jesteśmy organizacją międzynarodową, a w Polsce działamy już od prawie 25 lat. Mamy bardzo bogate doświadczenie oraz wysoko wykwalifikowaną kadrę – w skład naszych zespołów wchodzi blisko 75 certyfikowanych księgowych. Przywiązujemy dużą uwagę do opinii naszych klientów – dlatego też w ostatnich latach wdrożyliśmy portal pracowniczy do elektronicznego zarządzania kadrami oraz stosujemy lean managment . Staramy się być jak najbliżej klientów, stąd nasze lokalizacje w całej Polsce: w Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu. Klienci doceniają także to, że poza outsourcingiem księgowości i outsourcingiem kadr i płac, możemy zaoferować im audyt finansowy, doradztwo prawne, doradztwo podatkowe, a także biznesowe. Te wszystkie czynniki sprawiają, że jesteśmy liderem na rynku wśród firm oferujących księgowość oraz kadry i płace – Liliane Preusser, Partner w Rödl & Partner odpowiedzialny za dział księgowości oraz kadr i płac oferowanych w ramach Business Proces Outsourcing.

– To ogromny sukces, że zajęliśmy 1. miejsce w rankingu „Firm audytorskich i księgowych”. Cały czas uważam, że silna pozycja na rynku usług audytorskich może opierać się na jakości, a nie ilości. Z naszych obserwacji wynika, że klienci posiadający międzynarodowe doświadczenie bądź kapitał mają większą świadomość wagi usług audytorskich. Zarządzający w takich firmach zdają sobie sprawę, że jest to obszar na którym nie warto oszczędzać i przywiązują dużą wagę do rzetelnej i profesjonalnej realizacji oferowanych im usług. A można to zapewnić tylko poprzez doświadczony i kompetentny zespół – w Rödl & Partner to ponad piętnastu biegłych rewidentów, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje. Jak widać, podejście stawiające na jakość przynosi efekty – rok do roku zajmujemy coraz wyższe pozycje w różnych rankingach firm audytorskich. – Therese Baginski, biegły rewident, Partner w Rödl & Partner odpowiedzialny za audyt w Polsce.

„Book of Lists” –to prestiżowy polsko-angielski przewodnik po polskim biznesie, który przedstawia firmy w postaci rankingów, uszeregowanych według różnorodnych kryteriów przypisanych do konkretnego sektora gospodarki (70 list rankingowych z 9 różnych sektorów). W 2015 roku publikacja w wersji drukowanej ukazała się po raz 20. Wydawcą „Book of Lists” jest Valkea Media.

Rödl & Partner świadczy profesjonalne usługi: audytu, consultingu, doradztwa prawnego, doradztwa podatkowego, outsourcingu księgowości oraz outsourcingu kadr i płac. Posiadamy 102 biura w 46 krajach. W Polsce działamy od 1992 r. w naszych biurach w 6 lokalizacjach – Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.