Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Geberit podsumowuje projekt społeczny

Firmę Geberit i Szkołę Podstawową na warszawskiej Woli połączył wspólny cel, czyli podnoszenie świadomości najmłodszych w zakresie higieny i oszczędzania wody. Projekt społeczny obejmował nie tylko wyremontowanie łazienek i wyposażanie ich w rozwiązania sanitarne Geberit oraz ceramikę marki KOŁO. Zakładał również edukację na temat higieny oraz naukę dbania o przyrodę, a w szczególności pobudzenie wrażliwości na rozsądne gospodarowanie wodą.

Projekt w liczbach
Jedna firma, jedna szkoła i jeden projekt społeczno-edukacyjny „Woda bezcennym darem natury”, za to wielu chętnych do wspólnego działania, by uczniowie z uśmiechem i ekologiczną świadomością korzystali ze szkolnych toalet. Wspólna praca jednego architekta, 12 wolontariuszy Grupy Geberit z Niemiec, Austrii i Szwajcarii, 12-osobowej ekipy budowlanej oraz zaangażowanie ponad 30 nauczycieli z warszawskiej szkoły sprawiły, że uczniowie codziennie mogą korzystać z nowoczesnych, czystych i funkcjonalnych łazienek.

Nie tylko remont
Wszystkie trudy prac wynagrodziły uśmiechy dzieci, które zaczęły zwiedzać łazienki w swojej szkole. W nowym roku szkolnym odbyło się 25 lekcji edukacyjnych, zorganizowanych we współpracy szkoły z Geberit, na których uczniowie zgłębiali wiedzę dotyczącą higieny i oszczędzania wody. Chętnie brali także udział w tematycznych konkursach. W październiku w życie szkoły zaangażowali się także wolontariusze, zagraniczni pracownicy Grupy Geberit, którzy przez 2 tygodnie remontowali łazienki i jednocześnie brali udział w szkolnych aktywnościach.

Nietypowy prezent
Zakończenie remontu odbyło się w świątecznej atmosferze w mikołajki – 6 grudnia. Uczniowie z dumą witali wszystkich wchodzących i oprowadzali po szkole przybyłych gości. Uwagę przykuwały prace plastyczne dzieci oraz zdjęcia z przebiegu remontu łazienek.
Oficjalną uroczystość uświetniło przedstawienie na temat wody i jej roli w codziennym życiu pt. ”Przygody kropelki”, wykonane przez uczniów klasy pierwszej. Występ zakończył wspólny taniec uczniów i gości.

Prezes Geberit Polska – Przemysław Powalacz rozmawiał z dziećmi o tym, jak ważne jest oszczędne korzystanie z wody, dbanie o środowisko i pomoc innym. Na podsumowaniu remontu nie mogło zabraknąć architekt Agnieszki Stefańskiej, która zaprojektowała szkolne łazienki. Uczniowie zgodnie potwierdzili, że bardzo podoba im się ich nowy wygląd. W czasie uroczystości zostały rozstrzygnięte konkursy, które trwały przez ostatnie miesiące,  uczniowie odebrali kreatywne zestawy edukacyjne, dzięki którym będą mogli zgłębiać tajniki nauki. Mikołajkowe spotkanie zakończyła świąteczna piosenka, rozdanie czekoladowych słodkości i wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Oficjalne podsumowanie akcji CSR nie kończy jednak współpracy firmy Geberit ze szkołą, nadal będą prowadzone działania wspierające edukację najmłodszych w zakresie rozsądnego gospodarowania wodą. Okres współpracy ze szkołą to min. 2 lata.

Informacje o Grupie Geberit
Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w ponad 40 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 35 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,6 mld franków szwajcarskich zatrudniając ponad 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Kontakt dla mediów
38PR & Content Communication
Martyna Solińska, Tel. 502 690 101, Martyna.Solinka@38pr.pl  
Alicja Dutkiewicz, Tel. 502 916 813, Alicja.Dutkiewicz@38pr.pl