Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Dentons Europe Oleszczuk sp. k.

Global Energy Game Changers – Focus on Europe

Prawnicy z Globalnej Grupy Energetycznej Dentons opracowali kolejną edycję publikacji „Global Energy Game Changers” – kompendium wiedzy na temat ważnych aspektów dotyczących sektora.

Sektor energetyczny na poziomie globalnym przechodzi gwałtowne zmiany. Nowe technologie i regulacje w praktycznie każdym podsektorze stawiają nowe wyzwania przed dotychczasowymi modelami biznesowymi. Funkcjonowanie podstawowych elementów przemysłu energetycznego, w tym transferu i magazynowania energii, uległo znacznym zakłóceniom. Jednocześnie, wahania cen, zmienne zapotrzebowanie na energię po stronie konsumentów, zagadnienia dotyczące cyberbezpieczeństwa i ochrony bezpieczeństwa fizycznego stanowią nieprzewidywalne czynniki wpływające na przyszłość sektora. Niemniej, w energetyce nadal kryje się wiele możliwości.

Wydanie opublikowane latem 2016 r. koncentruje się przede wszystkim na zagadnieniach europejskich. Tematyka obejmuje sprawy dotyczące kontynentalnej reformy regulacyjnej, regulacji transgranicznych przepływów mocy, wyzwania stojące przed sektorami naftowym i gazowym, udostępniania infrastruktury, sporów rozwiązywanych w oparciu o traktaty międzynarodowe oraz perspektywy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Publikacja zawiera pogłębione analizy zjawisk kształtujących środowisko biznesowe w jednym z najważniejszych z punktu widzenia energetyki regionów świata.

Link do pobrania raportu: Dentons’ Global Energy Game Changers Series – Focus on Europe

Dodatkowych informacji udziela:

Iryna Batmanova

Business Development and Marketing Manager, Energy, Europe

+48 22 24 25 106

iryna.batmanova@dentons.com

***

O kancelarii Dentons

Dentons jest największą na świecie firmą prawniczą, oferującą najwyższej jakości doradztwo prawne i biznesowe. Za innowacyjne osiągnięcia w zakresie świadczenia usług prawnych, w tym m.in. stworzenie Nextlaw Labs oraz Nextlaw Global Referral Network, Dentons jest regularnie rekomendowany przez wiodące informatory biznesowe i prawnicze i zajmuje pozycję lidera w zestawieniu „Indeks Elitarnych Globalnych Firm Acritas”. Jest także zdobywcą nagrody BTI Client Service 30 Award. Dzięki policentrycznemu podejściu oraz zapewnianiu klientom dostępu do najbardziej utalentowanych prawników na całym świecie, Dentons rzuca wyzwanie istniejącym standardom obsługi prawnej w społecznościach, w których funkcjonuje. www.dentons.com