Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

HICRON Partnerem Microsoft na poziomie Silver Partner

Wśród wymogów, jakie spółka HICRON musiała spełnić aby dołączyć do grona partnerów Microsoft w obszarze Software Development, było wykazanie odpowiedniego poziomuwiedzy konsultantów technologicznych na temat produktów Microsoft oraz ich certyfikacja. Osiągnięciu statusu Srebrnego Partnera Microsoft sprzyjała także wysoka sprzedaż rozwiązań własnych HICRON opartych o oprogramowanie Microsoft.

Wśród produktów HICRON opracowanych na bazie technologii Microsoft znajdują się rozwiązania HICRON POS (Point of Sale) służące do zarządzania sprzedażą w punktach sprzedaży oraz rozwiązanie HICRON DMS Cockpit (Document Management System), wykorzystywane do tworzenia i zarządzania strukturami katalogów w systemie SAP. Wskazane rozwiązania konsultanci HICRON wdrożyli między innymi w firmach Piekarnia Pod Telegrafem (HICRON POS) oraz Andritz (HICRON DMS Cockpit).

Przynależność do grona partnerów Microsoft o statusie Silver Partner daje nam szereg nowych możliwości. Po pierwsze, otrzymaliśmy dostęp do szerokiej grupy produktów Microsoft wykorzystywanych na potrzeby szkoleń, testów, symulacji. Po drugie, zdobyliśmy możliwość korzystania z pomocy Microsoft w budowaniu rozwiązań własnych na etapie m.in. ich projektowania i wdrożeń. Po trzecie, zyskaliśmy dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy na temat produktów Microsoft podczas szkoleń i spotkań technologicznych organizowanych dla zamkniętego grona partnerów Microsoft – mówi Andrzej Gontarz, Manager Działu IT w HICRON, koordynujący procesy związane z uzyskaniem certyfikacji Microsoft.

Zalety partnerstwa z Microsoft w obszarze Software Development przekładają się na korzyści dla klientów HICRON,osiągane poprzez skrócenie czasu wdrożeń, obniżenie kosztów utrzymania rozwiązań i gwarancję najwyższej jakości wsparcia potwierdzoną przez Microsoft.

Dostarczając rozwiązania informatyczne naszym klientom staramy się jak najlepiej spełnić rolę nie tylko zaufanego doradcy ale również integratora, który rozumie od początku do końca złożoność często heterogenicznych środowisk IT naszych klientów. W dostarczanych rozwiązaniach staramy się wykorzystywać najlepsze komponenty standardowe pochodzące od uznanych dostawców, między innymi SAP i Microsoft, umiejętnie je integrując i rozszerzając w pożądanym zakresie. Wszystko po to, aby uczynić je jak najbardziej dojrzałymi, kompletnymi i jednocześnie zoptymalizowanymi z punktu widzenia klienta pod kątem kosztów, obsługiwanych procesów i funkcjonalności.
Potwierdzeniem właściwego kierunku naszych działań jest przede wszystkim opinia naszych klientów, którzy powierzają nam coraz częściej realizację całościowych przedsięwzięć informatycznych wychodzących poza typowe granice systemu ERP czy CRM . Ogromne znaczenie, zwłaszcza w kontekście poświadczenia naszych kwalifikacji, jesttakże umacniająca się współpraca z naszym najważniejszym partnerem – firmą SAP, a także certyfikacje u innych producentów oprogramowania, m. in. Microsoft– mówi Remigiusz Efinowicz, Członek Zarządu HICRON.