Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

HICRON wdraża SAP ERP w VOX Profile

„Jeśli chodzi o nasze produkty, zawsze stawialiśmy na bezkonkurencyjność i najlepszą jakość. Aby osiągnąć jeszcze wyższe standardy, zdecydowaliśmy się na wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego. Wybraliśmy SAP ERP, gdyż nie chcemy korzystać z półśrodków, a najlepszych i sprawdzonych rozwiązań, także w sferze IT.” – mówi Grzegorz Łuczak, Wspólnik Komandytariusz Profile VOX.
Zakres projektu obejmie następujące moduły SAP ERP: finanse (FI), kontroling (CO), gospodarka materiałowa (MM), zarządzanie magazynem (WM), sprzedaż i dystrybucja (SD), produkcja i jej planowanie (PP), a także zarządzanie kadrami. Oprócz standardowych funkcjonalności systemu SAP wdrażanych w VOX Profile, konsultanci HICRON wdrożą rozwiązanie EDI służące do elektronicznej wymiany danych iSAP Workflow. Konsultanci HICRON przeprowadzą także integrację systemu SAP ERP z rozwiązaniem do sprzedaży mobilnej.Rozpoczęcie pracy w systemie SAP przewidziane jest na początek trzeciego kwartału 2011r. Projekt zostanie zrealizowany w oparciu o autorską metodykę HICRON Implementation Method.
Pierwszym etapem współpracy spółek HICRON i VOX Profile była umowa na przeprowadzenie analizy procesów biznesowychVOX Profile i stworzenie koncepcji wdrożenia systemu SAP ERP.
„Doświadczenie konsultantów HICRON, ich podejście do klienta, oraz wysoki poziom kompetencji jakimi wykazali się podczas sporządzania koncepcji utwierdziły nas w przekonaniu, że właśnie z tym partnerem chcemy realizować wdrożenie. Innym elementem, który zadecydował o współpracy z HICRON jest kompleksowość oferowanych usług, wśród których oprócz wdrożeń i utrzymania SAP, znajdują się także usługi rozwojowe SAP oraz pełen outsourcing IT” – komentuje Maciej Pawełczak, Kierownik Projektu wdrożenia SAP i Pełnomocnik d.s. IT w firmie VOX Profile.
Firma Profile VOX wchodzi w skład Grupy Kapitałowej VOX, działającej na rynku materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz. 18 lat doświadczenia, kadra specjalistów i zaawansowane technologie, pozwalają firmie wytwarzać produkty najwyższej jakości.