Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Hotel Bristol w TOP 10 w Europie

HOTEL BRISTOL,
A LUXURY COLLECTION HOTEL, WARSAW
W TOP 10 NAJLEPSZYCH HOTELI
W MIASTACH W EUROPIE
I TOP 100 NAJLEPSZYCH HOTELI NA ŚWIECIE
WEDŁUG RANKINGU TRAVEL + LEISURE.

Co roku czytelnicy portalu TRAVEL + LEISURE dzielą się swoimi doświadczeniami z podróży do różnych zakątków świata i tworzą listę najlepszych hoteli na świecie. Hotele oceniane są nie tylko ze względu na najwyższe standardy obsługi, wystrój wnętrz, lokalizację, jakość posiłków i udogodnienia, ale też przez pryzmat dostarczenia wyjątkowych, inspirujących i niezapomnianych doświadczeń wytrawnym podróżnikom. W zestawieniu 100 najlepszych hoteli na świecie znalazły się obiekty z 33 krajów i wszystkich kontynentów (oprócz Antarktyki).

Zgodnie z oceną czytelników Hotel Bristol, Warsaw jako jedyny w historii hotel z Polski został wyróżniony w rankingu portalu TRAVEL + LEISURE. W tym roku jest także jedynym hotelem grupy Marriott International w Europie w tym zestawieniu.

Zajmując 4. miejsce w selekcji Top 10 najlepszych hoteli w Europie, Hotel Bristol, Warsaw znalazł się w gronie takich obiektów jak La Réserve Paris Hôtel & Spa czy J.K. Place Firenze, Florencja. Warszawski hotel osiągnął też wysoką, bo 81. pozycję w rankingu Top 100 najlepszych hoteli na świecie. Został oceniony na równi z The St. Regis Bora Bora Resort, Polinezja Francuska. W światowej selekcji, oprócz Hotel Bristol, Warsaw i St. Regis Bora Bora Resort znalazły się jeszcze inne prestiżowe hotele z sieci Marriott International, w tym Palacio del Inka, a Luxury Collection Hotel, Cuzco, Peru (miejsce 82.), The Row Hotel at
Assembly Row, Somerville, Massachusetts (miejsce 44.) i JW Marriott Phu Quoc Emerald Bay Resort & Spa, Wietnam (miejsce 6.).

To, co podróżników i czytelników TRAVEL + LEISURE zachwyciło w Hotelu Bristol,
Warsaw to majestatyczna fasada i piękne wnętrza z eleganckimi elementami Art Deco z początków XX wieku. Urzekający jest także klimat kawiarni, restauracji i barów oraz prestiżowa lokalizacja przy Trakcie Królewskim, w pobliżu Pałacu Prezydenckiego.

„To jeden z najpiękniejszych hoteli w jakich przebywałem” – skomentował jeden z czytelników – „Wszystko było tam idealne”.

Źródło:
https://www.travelandleisure.com/worlds-best/city-hotels-in-europe
https://www.travelandleisure.com/worlds-best/hotels-top-100-overall