Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

IGP Pulvertechnik AG

IGP Pulvertechnik AG wzmacnia obecność w Europie Wschodniej

IGP Pulvertechnik AG od 15 lat jest obecna w Polsce jako dynamicznie rozwijająca się spółka
handlowa. Obecnie IGP wzmacnia swoją aktywność w Europie Wschodniej i inwestuje ponad
15 mln CHF w budowę lokalnego zakładu produkcyjnego w Polsce.

„Ta inwestycja to ważny krok w stronę zapewnienia przyszłej konkurencyjności naszego przedsiębiorstwa. Tworzymy podstawy dalszego rozwoju i wzmacniamy w ten sposób naszą pozycję międzynarodowego partnera w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań w zakresie powłok proszkowych” mówi Marc Züllig, CEO w IGP Pulvertechnik AG.

W Europie Wschodniej IGP notuje rosnący popyt przede wszystkich w branży powlekania drewna, dostrzegając rosnący potencjał tego nowego strategicznego segmentu. W związku z tym w produkcji zamierza położyć nacisk na lakiery proszkowe do pokrywania powierzchni drewnianych.

IGP Pulvertechnik AG planuje, korzystając z doświadczenia lokalnego zarządu IGP, zbudować zakład produkcyjny od podstaw.
„W ten sposób możemy zagwarantować, że nowy zakład będzie spełniał wysokie standardy jakościowe i serwisowe IGP, że będzie działał zgodnie z kulturą naszego przedsiębiorstwa i prawidłowo realizował nasze procesy produkcyjne” wyjaśnia Leo D’Anna, Członek Zarządu ds. operacyjnych IGP Pulvertechnik AG.

„Jakość, bezpieczeństwo i rzetelność, połączone z najszybszymi możliwymi czasami dostaw, oto wartości, które będą podstawą przyszłej pracy także naszego międzynarodowego zakładu IGP Operations PL” dodaje.

Uruchomienie nowego zakładu jest planowane na pierwszą połowę 2017 roku. Docelowo będzie zatrudniał około 100 pracowników. W głównej siedzibie i zakładzie produkcyjnym w Wil IGP Pulvertechnik AG zatrudnia obecnie około 300 osób.