Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Jak zarobić na swoim start-upie?

Jak zarobić na swoim start-upie? Czyli co musisz wiedzieć zanim wpuścisz inwestora lub sprzedasz udziały, aby zostać milionerem!

Będąc założycielem start’upu na pewno dojdziesz do momentu lub już jesteś w punkcie, gdzie zaczynasz poważnie myśleć o wyjściu (niekoniecznie w stylu brexitowym) albo o wpuszczeniu nowej krwi do swojego biznesu.    

Zastanawiasz się nad wejściem inwestora i nie wiesz czego możesz się po nim spodziewać? 

Co jeśli będą chcieli Cię zbadać w ramach due diligence? 

Czy wiesz na co musisz być gotowy?   

Czy wiesz jakie standardowe klauzule są w umowach inwestycyjnych lub umowach sprzedaży udziałów? I przede wszystkim jak w tym wszystkim zabezpieczyć sobie wyjście z tego biznesu?   

Odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdziesz na naszym warsztacie prawno-konsultingowym w dniu 27 maja (poniedziałek) w Google Campus w godz. 9:30-12:30.

W praktyce, napotkasz na szereg wątpliwości lub wyzwań prawnych, podatkowych lub finansowych. Aby poznać różne możliwości poradzenia sobie z tymi wyzwaniami, zapraszamy na warsztat z kancelarią Roedl & Partner. Dowiesz się m.in, jakie kluczowe postanowienia powinny znaleźć się w umowie inwestycyjnej, np. tag along lub drag along rightlock-upvestingliquidation preference, itp. oraz czego się spodziewać w konkretnych scenariuszach. 

PROWADZĄCY:

Jarosław Kamiński – adwokat, Associate Partner w Rödl & Partner

Ukończył Wydział Prawa i Administracji oraz uczęszczał na Kolegium Języków Obcych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stypendysta Uniwersytetu Rennes 1 (Francja). Specjalista w zakresie fuzji przejęć, prawa handlowego i korporacyjnego, prawa nieruchomości, prawa umów oraz prawa własności intelektualnej (w tym w zakresie ochrony danych osobowych). Od lat obsługuje klientów w transakcjach kapitałowych i inwestycyjnych reprezentując zarówno inwestorów, jak i start’upy. Od 2014 roku członek Izby Adwokackiej w Warszawie. Włada językiem angielskim i francuskim. Audytor wiodący ISO 27001 oraz audytor wewnętrznych ISO 9001. Autor licznych publikacji w mediach.

Zapis na wydarzenie poprzez stronę Evenea.