Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Gessel, Koziorowski Sp. k.

Kancelaria GESSEL doradzała Bankowi BNP Paribas w kolejnej transakcji


Kancelaria GESSEL doradzała BNP Paribas Bank Polska S.A. w kolejnej inwestycji – tym razem w spółkę Asprod sp. z o.o. (piekarnia i sieć sklepów z pieczywem w województwie zachodniopomorskim). Była to jak dotąd największa inwestycja Banku w Polsce (dotychczas Bank zrealizował 15 transakcji, obejmując udziały w 12 spółkach – w 7 transakcjach doradcą Banku była Kancelaria GESSEL). Pozyskane środki pozwolą wybudować nową piekarnię, która podwoi moce produkcyjne.

Wsparcie Kancelarii miało kompleksowy charakter i uwzględniało analizę due diligence, prace nad dokumentacją transakcyjną i doradztwo w czasie realizacji inwestycji oraz zamknięcie transakcji. Pracami nad projektem kierował Krzysztof Jasiński, starszy prawnik, radca prawny, a wspierał go Mateusz Bąk, prawnik. Zespołowi due diligence przewodził Michał Boryczkamanaging associate, radca prawny. Nad całością czuwała Małgorzata Badowska, wspólnik, radca prawny.

BNP Paribas Bank Polska S.A.
 jest wiodącym bankiem w Europie z międzynarodowym zasięgiem. Grupa jest obecna w 74 krajach i zatrudnia ponad 190 tys. pracowników, z czego ponad 146 tys. w Europie. Bank ten jest silnym bankiem o globalnym zasięgu, w 2017 roku uplasował się na 7. pozycji w Polsce pod względem wielkości aktywów. Od ponad pół dekady działa biuro inwestycji kapitałowych, które funkcjonuje jak mały fundusz private equity – Bank za jego pośrednictwem inwestuje w małe i średnie polskie spółki – do tej pory zainwestował w 12 spółek, w kilku przypadkach uczestnicząc w więcej niż jednej rundzie finansowania.

Asprod piekarnia i cukiernia, która działa od 1991 roku w województwie zachodniopomorskim.
W ubiegłym roku Asprod miał 104 mln zł przychodów i 6,3 mln zł zysku netto. Prawie dwie trzecie sprzedaży realizuje za pośrednictwem sieci własnych sklepów, których ma ponad 60 (na terenie województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego). Reszta trafia do lokalnych odbiorców i sieci sklepów.

https://gessel.pl/news/kancelaria-gessel-doradzala-bankowi-bnp-paribas-w-kolejnej-transakcji/