Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Gessel, Koziorowski Sp. k.

Kancelaria GESSEL doradzała funduszowi Inovo Venture Partners w kolejnej rundzie finansowania dla szczecińskiej spółki Tidio Poland

Kancelaria GESSEL miała przyjemność reprezentować fundusz Inovo Venture Partners w rundzie inwestycyjnej (runda A) w spółkę Tidio Poland. Nasi prawnicy wspierali fundusz w procesie legal due diligence oraz w toku negocjacji warunków umowy inwestycyjnej.

Transakcja Inovo Venture Partners w spółkę Tidio Poland stanowi kolejny projekt zrealizowany w oparciu o naszą modelową dokumentację dla VC, która staje się rynkowym standardem (https://gessel.pl/vc-start-up-zone/).

Inovo Venture Partners to fundusz venture capital inwestujący w szybko rozwijające się firmy technologiczne w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W 2018 roku został uznany za najlepszego inwestora VC w Polsce (Złota Księga Venture Capital w Polsce 2018 wydana przez Fundację Startup Poland).

Tidio Poland to polski startup założony w Szczecinie rozwijający narzędzie live chat wspierane przez chatboty, które wykorzystują sztuczną inteligencję i machine learning do automatyzacji komunikacji firm z konsumentami. Rozwiązanie jest obecnie zaimplementowane przez ponad 140 tys. serwisów internetowych z całego świata.

Zespołem GESSEL kierował Michał Bochowiczmanaging associate, adwokat przy współpracy z Weroniką Zdeb, starszy prawnik, adwokat.  W transakcję zaangażowani byli również Marta Grabiec, starszy prawnik, adwokat, Bartosz Kolarz, prawnik, Katarzyna Matyszewska, prawnik oraz Mateusz Bąk, prawnik. Transakcję nadzorowała Małgorzata Badowska, wspólnik, radca prawny.

„Cieszę się, że mieliśmy zaszczyt doradzać funduszowi Inovo Venture Partners w kolejnej rundzie finansowania spółki Tidio – dziękujemy Funduszowi za okazane nam zaufanie i możliwość udziału w tej transakcji. Była to wymagająca transakcja pod względem dokumentacyjnym i negocjacyjnym – nasza wiedza i doświadczenie były bardzo przydatne i pozwoliły nam ukończyć projekt z sukcesem.”

Michał Bochowicz
managing associate, adwokat

https://gessel.pl/news/kancelaria-gessel-doradzala-funduszowi-inovo-venture-partners-w-kolejnej-rundzie-finansowania-dla-szczecinskiej-spolki-tidio-poland/