Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Gessel, Koziorowski Sp. k.

Kancelaria GESSEL doradzała Highlander Partners w transakcji sprzedaży Grupy Akomex


Kancelaria GESSEL reprezentowała fundusz private equity Highlander Partners przy transakcji sprzedaży większościowego pakietu udziałów w Grupie Akomex.

Kontrolę nad spółką przejmie współzałożyciel i dotychczasowy akcjonariusz mniejszościowy Sebastian Śliwa przy wsparciu AMC Capital IV S.c. Sp., funduszu któremu doradza Mezzanine Management. Finalizacja transakcji wymaga uzyskania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 

Kancelaria GESSEL zapewniała kompleksową obsługę prawną na każdym etapie transakcji sprzedaży udziałów w Grupie Akomex, w szczególności w zakresie przygotowania dokumentacji transakcyjnej i reprezentacji Highlander Partners w trakcie negocjacji.

Transakcję nadzorował Marcin Macieszczak, wspólnik zarządzający, radca prawny. W projekt zaangażowani byli m.in. Maciej Kożuchowski, wspólnik, radca prawny, Krzysztof Jasiński, starszy prawnik, radca prawny, dr Bartłomiej Woźniak, starszy prawnik, adwokat, Adam Kraszewskimanaging associate, radca prawny oraz Karolina Krzal-Kwiatkowska, starszy prawnik, adwokat. 

Kancelaria GESSEL była zaangażowana w inwestycję funduszu Highlander Partners w Akomex na wszystkich jej etapach. W 2010 roku mieliśmy przyjemność doradzać naszemu Klientowi w transakcji nabycia pakietu kontrolnego Akomex, a w kolejnych latach doradzaliśmy przy działaniach strategicznych podejmowanych przez Highlander Partners i Grupę Akomex. W szczególności, w 2014 roku wspieraliśmy naszego Klienta przy nabyciu spółki Druk Pak przeprowadzonej w strukturze public-to-private. Transakcja ta pozwoliła zwiększyć ofertę Grupy Akomex o sektor opakowań farmaceutycznych. Doradztwo na rzecz Highlander Partners w procesie exitu spina klamrą proces naszego zaangażowania w tę inwestycję. Cieszymy się, że mieliśmy okazję wspierać działania, które umożliwiły stworzenie jednego z największych producentów opakowań w Europie Środkowej.

„Gratulujemy Highlander Partners udanej inwestycji i jednocześnie dziękujemy za zaufanie i możliwość wieloletniej współpracy w ramach tego projektu.
Ze względu na możliwość udziału w całym procesie transakcyjnym – począwszy od doradztwa w zakresie zakupu spółki, poprzez działania zwiększające potencjał firmy, aż po wyjście z inwestycji – była to dla nas transakcja wyjątkowa, w której brała udział duża część naszego zespołu. Chciałbym podziękować całemu Zespołowi Kancelarii GESSEL zaangażowanemu w projekt oraz życzyć naszemu Klientowi dalszych sukcesów i kolejnych udanych inwestycji!”   


– Marcin Macieszczak, wspólnik zarządzający Kancelarii GESSEL

Highlander Partners jest funduszem typu private equity, zajmującym się bezpośrednimi inwestycjami w przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe w wybranych branżach. Highlander Partners działa w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Fundusz zarządza aktywami o wartości ponad 2 miliardów dolarów. 

Grupa Akomex jest jednym z wiodących producentów opakowań z tektury litej i falistej, ulotek i etykiet w Europie Środkowej dla sektora farmaceutycznego, kosmetycznego, spożywczego, elektronicznego i innych. Spółka powstała w 1993 roku w Starogardzie Gdańskim. Posiada 3 nowoczesne fabryki w Polsce i Danii, które produkują ponad 1,8 miliarda opakowań rocznie. 

https://gessel.pl/news/kancelaria-gessel-doradzala-highlander-partners-w-transakcji-sprzedazy-grupy-akomex/