Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Gessel, Koziorowski Sp. k.

Kancelaria GESSEL doradzała Polimex Mostostal w procesie przejęcia kontroli nad Energomontaż – Północ Bełchatów

Z przyjemnością informujemy, że Kancelaria GESSEL miała okazję doradzać w skomplikowanym i długotrwałym procesie przejęcia przez naszego klienta – Polimex Mostostal, większościowego pakietu udziałów spółki  Energomontaż – Północ Bełchatów, specjalizującej się w projektowaniu, produkcji i montażu konstrukcji stalowych, urządzeń energetycznych oraz kompleksowym wykonawstwie obiektów przemysłowych.

 

Kancelaria GESSEL wspierała Polimex Mostostal na wszystkich etapach transakcji, od uzgodnienia term sheet’u, poprzez przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakcyjnej aż po zamknięcie i rozliczenie transakcji. Transakcja wymagała również uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Polimex Mostostal – Grupa Kapitałowa to jedna z największych polskich firm inżynieryjno-budowlanych. Generalny wykonawca w zakresie budownictwa przemysłowego. Przedsiębiorstwo realizuje specjalistyczne inwestycje w Polsce i za granicą dla branży energetycznej, petrochemicznej, gazowej oraz ochrony środowiska. Jest producentem i eksporterem konstrukcji stalowych, krat pomostowych oraz zajmuje się cynkowaniem i malowaniem konstrukcji stalowych. 

Zespołem Kancelarii GESSEL kierował Maciej Kożuchowski, wspólnik, radca prawny a prace transakcyjne prowadził Michał Trociuk, starszy prawnik, adwokat. Prace związane z due diligence zaangażowani byli: Magdalena Szeplik, managing associate, adwokat, Michał Szutenbach, starszy prawnik, adwkokat, Urszula Śleszycka, prawnik oraz Bartosz Kolarz, prawnik. W transakcję zaangażowane były również Anna Haciuk, prawnik oraz Bernadeta Kasztelan-Świetlik, wspólnik, radca prawny i Karolina Krzal-Kwiatkowska, starszy prawnik, adwokat.

https://gessel.pl/news/kancelaria-gessel-doradzala-polimex-mostostal-w-procesie-przejecia-kontroli-nad-energomontaz-polnoc-belchatow/