Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

KMPG

Konferencja online “Pół roku stosowania nowych przepisów w podatkach dochodowych”

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na kolejną edycję corocznej konferencji KPMG „Pół roku stosowania nowych przepisów w podatkach dochodowych”. 

To już trzecia edycja naszego, cieszącego się dużym zainteresowaniem wydarzenia, tym razem w dostosowanej do obecnych realiów formie online. Tematyka tegorocznej konferencji będzie obejmować zarówno stosowanie nowych i zmienionych przepisów podatkowych CIT w 2020 r (doświadczenia z pierwszego półrocza i przewidywania na drugą połowę roku), jak również wpływ COVID-19 na rozliczenia podatkowe w 2020 r.  

Termin konferencji: 16 czerwca 2020 roku, godz. 10:00 – 12:30

Rejestracja: https://webcasty.kpmg.pl/form.php?idwebcastu=189

Mając na uwadze, że dotychczasowe Tarcze Antykryzysowe jedynie w ograniczonym stopniu przewidują rozwiązania podatkowe poprawiające płynność, omówimy inne instrumenty przewidziane przez ustawę o CIT i akty powiązane, które mogą zostać w tym celu wykorzystane – zarówno w 2020 r. jak i za lata poprzednie (np. ulga B+R czy IP Box).

Ponadto zarysujemy najnowsze trendy w kontrolach podatkowych (w tym dotyczących podatku CIT) oraz wpływ stanu epidemii na terminy proceduralne.
Finalnie wskażemy dlaczego członkowie zarządów spółek powinni w tym roku zwrócić szczególną uwagę na treść oświadczeń i informacji TP-R jakie będą przez nich podpisywane i składane po raz pierwszy w 2020 roku.