Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Mazars w Polsce powołuje Zhe Qiu na szefa zespołu “China Desk”

Zhe Qiu posiada ponad ośmioletnie doświadczenie zawodowe, które zdobył pracując w międzynarodowych firmach audytorsko-doradczych w Omanie, na Cyprze i w Stanach Zjednoczonych.

„Dzięki swojemu profesjonalnemu podejściu i wieloletniemu doświadczeniu w różnych branżach i różnych krajach, Zhe wnosi przedsiębiorczość, elastyczność i entuzjazm nie tylko do Mazars w Polsce, ale do całego zespołu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej” – powiedział Michel Kiviatkowski, Partner Zarządzający Mazars w Polsce.
„Cieszy nas zarówno bogate doświadczenie Zhe w audycie, jak i w sprzedaży usług, szczególnie mając na uwadze inwestorów z Chin. Obie cechy są kluczowe dla Mazars, zwłaszcza na polu, które uznajemy za siłę napędową do dalszego rozwoju” – dodaje David James, Dyrektor ds. Międzynarodowego Rozwoju Mazars w Polsce.

Zhe Qui pochodzi z Pekinu. Ukończył studia na Wydziale Rachunkowości i Finansów na Uniwersytecie w Southampton (Wielka Brytania). Jest licencjonowanym biegłym rewidentem w stanie Nowy Jork oraz członkiem ACCA. Jego językiem ojczystym jest chiński, biegle włada językiem angielskim. Od niedawna, z pomocą swojej żony Polki, uczy się także języka polskiego.

Mazars posiada blisko 25-letnie doświadczenie na polskim rynku, gdzie działając jako grupa spółek zatrudniających łącznie ponad 200 osób w Warszawie i  Krakowie, oferuje polskim i zagranicznym firmom działającym w różnych sektorach gospodarczych, pełną gamę usług audytorskich, doradztwo biznesowe, doradztwo w kwestiach podatkowych oraz usługi finansowo-księgowe i kadrowo-płacowe.

Zespół „China Desk” działa we współpracy z Zespołem Mazars Global China Services Group. Został utworzony w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na wysokiej jakości międzynarodowe usługi audytorskie i doradcze dla chińskich firm, które chcą rozwijać się w Polsce lub w innych krajach Europy Środkowej oraz by pomóc polskim i środkowoeuropejskim firmom rozpocząć lub rozwinąć działalność w Chinach.
Dzięki niedawnej fuzji z firmą Zhongshen Zhonghuan, Mazars jest wiodącą firmą audytorską doradczą w Chinach, gdzie zatrudnia ponad 18 000 specjalistów (w tym 83 partnerów) w 15 biurach na terenie Chin kontynentalnych.

Więcej informacji:
Renata Stefanowska
Manager Działu Komunikacji i Marketingu
Mazars,  ul. Piękna 18, 00-549 Warszawa
tel. +48 22 25 55 200; +48 605 36 71 35
e-mail: r.stefanowska@mazars.pl
    

Szczegółowe informacje dostępne na:
www.mazars.pl