Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Mazars: wzrost roczny na poziomie 15.9% oraz kluczowa fuzja w Chinach

Grupa Mazars zakończyła rok obrotowy 2014-2015 z wynikiem 1,252 miliarda euro. Jest on o 15,9% wyższy w porównaniu z rokiem ubiegłym. Składa się na niego wzrost organiczny na poziomie 6%, 6% wzrost zewnętrzny – w szczególności dzięki fuzji z niemiecką firmą audytorsko-doradczą Roever Broenner Susat na początku 2015 roku – oraz różnice w kursach walut na poziomie 3,9%.   

W grudniu 2015 roku, Mazars sfinalizował fuzję z chińską firmą audytorską ZhongShen ZhongHuan, celem stworzenia firmy oferującej pełen pakiet usług i zdolnej do obsługiwania klientów w 77 krajach. Wyjątkowy model zintegrowanego partnerstwa Mazars sprawdzał się w Chinach już od 1997 roku, a tegoroczna fuzja pozwoliła firmie na kontynuowanie dostarczania wyjątkowej wartości na chińskim rynku usług audytorskich i doradczych.

Fuzja ta połączy ponad 1800 specjalistów, wliczając 83 partnerów z 15 biur w całych Chinach kontynentalnych. Jako uznany lider na rynku usług dla instytucji finansowych (szczególnie w sektorze bankowym i ubezpieczeń), Mazars w ciągu dwóch najbliższych lat połączy swoją wiedzę z zasięgiem firmy ZhongShen ZhongHuan, by przygotować się na następną obowiązkową rotację audytorów w bankach. Nowa grupowa struktura jedynego w swoim rodzaju zintegrowanego partnerstwa oferuje specjalistom niezliczone możliwości rozwoju oraz zapewnia wysoką wartość zarówno obecnym, jak i nowym klientom, dzięki silniejszym zespołom i biurom we wszystkich dużych miastach w Chinach.

Fuzja ta zapewni Mazars także dalsze wzmacnianie swojej pozycji w krajach szybko rozwijających się na wszystkich kontynentach oraz następuje po fuzjach w Niemczech, Australii, Mozambiku i Cyprze w 2015 roku.

Philippe Castagnac, Dyrektor Zarządzający i Prezes Zarządu Grupy Mazars, ogłosił, że “po włączeniu ważnej struktury niemieckiej w 2015 roku, ten zabieg w Chinach przyczyni się nie tylko do zwiększenia obecności i możliwości Mazars, ale jest również zobowiązaniem do dalszego rozwoju w jednej z wiodących gospodarek na świecie.”

Dzięki partnerstwu z Mazars, firma ZhongShen ZhongHuan będzie w stanie zapewnić znacznie lepszą obsługę chińskim klientom dążącym do internacjonalizacji, w szczególności dużym klientom z sektora publicznego oraz projektom inwestycyjnym w ramach polityki „Jeden pas i jedna droga”.

 „Jeśli spojrzymy w przyszłość, fuzja Mazars w Chinach i Zhongshan Zhonghua to dopiero początek. Wyjątkowy model partnerstwa przyciąga coraz więcej organizacji i zespołów, co prowadzi do większej liczby rozwojowych projektów w 2016 roku”, wyjaśnia pan Huang, Prezes Zarządu Zhongshen Zhonghuan.

Pan Zhang Liwen, Główny Księgowy ZhongShen ZhongHuan, został powołany do Zarządu Grupy Mazars. Pan Shi Wenxian, Główny Partner ZhongShen ZhongHuan, został powołany do Rady Nadzorczej Grupy Mazars.

O Mazars
Mazars jest międzynarodową, zintegrowaną i niezależną organizacją specjalizującą się w audycie, usługach księgowych, doradztwie podatkowym, prawnym i usługach doradztwa biznesowego. Na dzień 1 stycznia 2016 roku Mazars działa w 77 krajach, które tworzą zintegrowaną sieć biur. Korzystamy z fachowej wiedzy 17 000 specjalistów doradzając przedsiębiorstwom – dużym spółkom międzynarodowym, małym i średnim przedsiębiorstwom, inwestorom prywatnym – i instytucjom publicznym na każdym etapie ich rozwoju.
www.mazars.pl – www.linkedin.com/company/mazars-in-poland – www.twitter.com/mazarsgroup

Kontakt

Ketchum
Laurène Wale – +33 1 53 32 56 30
laurene.wale@ketchum.fr

Mazars w Polsce
Renata Stefanowska – +48 22 25 55 200
r.stefanowska@mazars.pl