Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Salans D.Oleszczuk Kancelaria Prawnicza sp.k.

Międzynarodowa kancelaria Salans i białoruska kancelaria Stepanovski, Papakul & Partners („SPP”) podpisały umowę współpracy

Glenn Kolleeny, partner z biura kancelarii Salans w St. Petersburgu stwierdził: „Postrzegamy białoruski rynek jako bardzo obiecujący, a SPP jest największą i – naszym zdaniem – najlepszą firmą prawniczą na Białorusi. Dzięki tej umowie, Salans rozszerza sieć partnerskich firm prawniczych na terytorium WNP, co w połączeniu z naszą wiodącą pozycją w sąsiednich krajach, tj. w Polsce, w Rosji i na Ukrainie, przyniesie wymierne korzyści naszym klientom.”

Alexander Stepanovski, partner zarządzający SPP dodał: „Dzięki umowie będziemy w stanie oferować pierwszorzędną międzynarodową obsługę prawną białoruskim spółkom oraz powiększyć naszą bazę klientów. To przedsięwzięcie odróżnia SPP od jej konkurentów na białoruskim rynku. Dodatkowo nasza firma zyska na wspólnych programach marketingowych i szkoleniowych, w tym również na możliwości zapewnienia naszym prawnikom praktyk prawniczych w biurach kancelarii Salans w Londynie, Paryżu i Nowym Jorku.”

Marcin Bartczak, partner w warszawskim biurze kancelarii Salans komentuje: „Warszawa to dobre miejsce do przeprowadzenia emisji akcji dla spółek z terytorium WNP, przede wszystkim ze względu na niższe koszty oraz wyższą rozpoznawalność tamtejszych firm. Po sukcesie spółek ukraińskich, które są już obecne na GPW lub się do tego przygotowują, zwiększone zainteresowanie obecnością na warszawskim parkiecie napływa także z Rosji i Białorusi. Porozumienie z liderem białoruskiego rynku kancelarii prawniczych oraz doświadczenie Salans’a w regionalnych IPO na terenie Europy środkowej i Wschodniej sprawiają, że nasza firma będzie mogła w pełny sposób odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynkowe w tym zakresie.”

Kontakt:

Tomasz Dąbrowski, Partner Zarządzający, Salans Warszawa
T: +48 22 2425 601 | E: tdabrowski@salans.com

Ewa Płocharska, Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju Biznesu, Salans Warszawa
T (bezp): 22 2425 226 | T (kom): 782 500 281 | E: eplocharska@salans.com

Glenn Kolleeny, Partner, Salans St. Petersburg, członek Salans Global Board
T: +7 812 325 8444 | E: gkolleeny@salans.com

Olga Karavaeva, Koordynator ds. Marketingu i Komunikacji, Salans St. Petersburg
Т: +7 812 325 8444 | E: okaravaeva@salans.com