Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Nowa siedziba Rhenus Data Office Polska

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 3 sierpnia 2015 roku Rhenus Data Office Polska (RDO PL), lider w obszarze zarządzania dokumentami i informacją, zyskał nowy obiekt na terenie SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn, w którym obejmuje prawie 5000 m2 powierzchni na magazyn, niszczarnię oraz zaplecze biurowo-socjalne.

Dynamiczny rozwój outsourcingu procesów biznesowych u klientów RDO PL, w tym szczególnie przechowywania dokumentów, pozwala Spółce z optymizmem patrzeć w przyszłość. Podpisana została długoterminowa umowa z firmą SEGRO z uwagi na dogodną lokalizację parku w Nadarzynie oraz doświadczenie partnera przy realizacji obiektów projektowanych na indywidualne zamówienie najemców. Ze względu na charakter działalności RDO PL, budynek spełniać będzie specyficzne wymogi, tj. maksymalne zakładane obciążenie ogniowe powyżej 4000 MJ/mkw, co jest konieczne dla zgodnego z przepisami funkcjonowania archiwum.

Cała inwestycja została podzielona na etapy: w pierwszym RDO PL przejmuje ok. 3000 m2 na magazyn i ok. 300 m2 powierzchni biurowej i zaplecza socjalnego. Magazyn ten przewidziany jest na składowanie archiwów na regałach paletowych, a jego łączna pojemność wyniesie ok. 48.000 pudeł archiwizacyjnych – po realizacji kolejnego etapu jego całkowita pojemność wyniesie ok. 96.000 pudeł. W drugim etapie (w lipcu 2016 r.) RDO PL przejmie halę o powierzchni ponad 1000 m2, w której umieszczona zostanie niszczarnia dla oddziału warszawskiego oraz ok. 300 m2 dodatkowej powierzchni biurowej, do której z obecnej lokalizacji w Piasecznie przeniesie się lokalne kierownictwo i działy administracyjno-operacyjne spółki. W nowej lokalizacji, szóstej na terenie Polski, RDO PL będzie realizował wszelkie działania operacyjne związane z kompleksową obsługą dokumentów klientów, włączając w to również funkcje BPO.

SEGRO Logistics Park Warsaw w Nadarzynie to nowoczesne centrum logistyczne, usytuowane zaledwie 5 km od Warszawy i lotniska Okęcie na terenie gminy Nadarzyn, w sąsiedztwie trasy S8 (Białystok – Warszawa – Wrocław) oraz 4 km od trasy S7 (Gdańsk – Warszawa – Kraków).