Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Nowe biuro Credit Suisse (Poland) sp. z o.o. w Warszawie z nagrodą za najlepszy debiut na rynku usług wspólnych Europy Środkowo-Wschodniej

Spółka Credit Suisse (Poland) sp. z o.o. otrzymała nagrodę New-Entrant of The Year w konkursie CEE Shared Services and Outsourcing Awards za otwarcie nowego biura w Warszawie. Po otwartym w 2007 roku centrum wrocławskim, jest to drugie centrum biznesowe Credit Suisse w Polsce.

Międzynarodowe jury jednego z najważniejszych konkursów branży usług wspólnych uhonorowało Credit Suisse (Poland) sp. z o.o. za niezwykle efektywną i sprawną, bo trwającą zaledwie kilkanaście miesięcy, realizację projektu otwarcia nowego biura firmy w Warszawie. Kryteria, które brano pod uwagę przy wyborze zwycięzcy, to – oprócz krótkiego terminu realizacji projektu – również jakość i specjalizacja oferowanych stanowisk, warunki pracy i możliwości rozwoju oferowane przez firmę, a także wpływ nowej inwestycji na rozwój lokalnej gospodarki.

„Tytuł New-Entrant of The Year to dla nas niezmiernie ważne wyróżnienie. Zdecydowaliśmy się otworzyć nasze kolejne biuro właśnie w Warszawie m.in. ze względu na dostępność wysoko wykwalifikowanej kadry z różnych obszarów. Dlatego niezmiernie cieszy nas, że Credit Suisse (Poland) został doceniony przez branżę nie tylko jako efektywny i znaczący inwestor, ale również jako atrakcyjny pracodawca, który oferuje wysokiej klasy specjalistom szerokie możliwości rozwoju” – mówi Angus Kidd, Prezes Zarządu Credit Suisse (Poland).

Otwarte we wrześniu 2016 r. warszawskie biuro ma świadczyć usługi komplementarne do tych, jakie dostarcza centrum we Wrocławiu. Działające w Polsce centra biznesowe Credit Suisse zapewniają wsparcie w międzynarodowej działalności banku w zakresie m.in. bankowości inwestycyjnej i prywatnej,  zarządzania operacjami i ryzykiem, usług prawnych i compliance, zarządzania infrastrukturą i technologiami IT, w tym robotyką i Big Data.

„Bardzo istotne dla naszych operacji w Polsce jest budowanie bazy wiedzy oraz wypracowywanie innowacyjnych rozwiązań. Dlatego też stale poszukujemy wysokiej klasy specjalistów z wielu obszarów z bardzo dobrą znajomością języków obcych” – dodaje Angus Kidd.
 
Konkurs CEE Shared Services And Outsourcing Awards jest od pięciu lat organizowany przez wydawnictwo CEE Business Media. Celem konkursu jest wyróżnienie najbardziej znaczących frirm, projektów i menadżerów z sektora usług współnych na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej.  

Credit Suisse w Polsce
Credit Suisse posiada obecnie w Polsce dwa biura – otwarte w 2007 roku Credit Suisse Wrocław oraz działające od 2016 roku Credit Suisse Warszawa. Credit Suisse Wrocław, działające w stolicy Dolnego Śląska od 2007 roku, jest drugim największym biurem banku w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) oraz zatrudnia ponad 4 000 pracowników. Wrocławskie biuro świadczy kluczowe usługi dla globalnej działalności finansowej Credit Suisse przyczyniając się do poprawy efektywności działania banku i doskonalenia jego procesów. Wrocław, stanowiąc istotną część Credit Suisse, wspiera procesy biznesowe banku w Szwajcarii, regionie EMEA, obu Amerykach oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Biuro zapewnia wsparcie w zakresie bankowości inwestycyjnej i prywatnej, zarządzania operacjami i ryzykiem, przetwarzania transakcji, księgowości i controllingu, usług prawnych i zarządzania zgodnością, HR oraz zarządzania rozwojem infrastruktury i technologii IT. Credit Suisse Wrocław jest największym pracodawcą w stolicy Dolnego Śląska, oferującym wyjątkowe możliwości rozwoju oraz perspektywę międzynarodowej kariery zarówno absolwentom wyższych uczelni, jak i doświadczonym specjalistom z sektora finansów, biznesu, IT oraz innych obszarów. Dodatkowo we wrześniu 2016 roku Credit Suisse otworzył w Warszawie drugie swoje biuro w Polsce. Warszawskie biuro Credit Suisse zatrudnia głównie pracowników w takich obszarach jak zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie ryzykiem, IT, finanse, czy administracja biurowa.

Credit Suisse AG
Credit Suisse AG (dalej Credit Suisse) jest jedną z największych globalnych instytucji świadczących usługi finansowe, należącą do Grupy Credit Suisse. Credit Suisse oferuje klientom szeroką wiedzę i doświadczenie z obszarów bankowości prywatnej, inwestycyjnej oraz zarządzania aktywami. Credit Suisse świadczy usługi doradcze oraz dostarcza kompleksowe rozwiązania finansowe i innowacyjne produkty dla firm, klientów instytucjonalnych oraz osób zamożnych na całym świecie. W Szwajcarii spółka oferuje szeroką gamę usług i produktów bankowych dla klientów indywidualnych. Credit Suisse z siedzibą główną w Zurychu w Szwajcarii, prowadzi działalność w ponad 50 krajach na całym świecie. Grupa zatrudnia około 47 690 osób. Akcje Credit Suisse Group AG (symbol: CSGN), spółki matki Credit Suisse, są notowane na giełdzie w Szwajcarii oraz w Nowym Jorku, w formie American Depositary Shares (symbol: CS).

Więcej informacji na temat Credit Suisse można znaleźć na stronie internetowej www.credit-suisse.com.