Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza
HOTELE WARSZAWSKIE SYRENA Sp. z o. o.

Polonia Palace Hotel w Warszawie laureatem prestiżowej nagrody

Polonia Palace, historyczny hotel zlokalizowany w ścisłym centrum Warszawy, otrzymał nagrodę European Hotel Award w kategorii „Heritage Luxury Hotel 2022”.

European Hotel Awards są nagrodami przyznawanymi przez fundację, którą powołał do życia Jerome Chapman, francuski dziennikarz i osobowość  medialna, który od blisko ćwierćwiecza śledzi na bieżąco trendy i dzieli się informacjami związanymi z segmentem premium w branży hotelarskiej i restauratorskiej. Fundacja działa przy magazynie Références Hoteliers Restaurateurs International. W skład kapituły nagrody wchodzą uznani europejscy hotelarze, restauratorzy i szefowie kuchni. Jednym z głównych założeń leżących u podstaw European Hotel Awards jest chęć instytucjonalnego uhonorowania wyjątkowych hoteli oraz czołowych europejskich profesjonalistów. Co roku podczas uroczystej ceremonii European Hotel Awards wręcza się około dziesięciu nagród.

Gala European Hotel Awards jest organizowana w czołowych europejskich miastach znanych z tradycji hotelarskich. Wśród kandydatów do European Hotel Awards możemy znaleźć tylko cztero- i pięciogwiazdkowe hotele, które wyróżniają się na europejskim rynku kompetencją, profesjonalizmem oraz niebywałą dbałością o komfort gości. Podczas ceremonii nagradzane są także wybitne osiągnięcia osobiste i zawodowe w dziedzinach hotelarstwa, gastronomii oraz turystyki luksusowej. Tegoroczna gala odbyła się w poniedziałek 10 października 2022 roku w luksusowym, pięciogwiazdkowym Hotelu Fairmont Grand Hotel w Genewie, a nagrodę European Hotel Award w kategorii „Heritage Luxury Hotel 2022” dla Polonia Palace Hotel odebrał dyrektor generalny Paweł Lewtak.

Paweł Lewtak: „Bez wątpienia, dzisiejszy wieczór jest kolejnym ważnym momentem w historii Polonia Palace Hotel. W imieniu całego zespołu chciałbym wyrazić wdzięczność dla członków kapituły nagrody European Hotel Awards za to ogromne wyróżnienie – szczególnie wśród tak znamienitych postaci europejskiego hotelarstwa, członków Parlamentu Europejskiego oraz przedstawicieli dyplomacji. Polonia Palace Hotel w tym roku skończył 109 lat i bez wątpienia jest prawdziwą ikoną polskiego hotelarstwa. Nagroda dla historycznego hotelu roku jest uznaniem nie tylko dla wszystkich pracowników, którzy mają przyjemność pracować obecnie w zabytkowych murach Polonia Palace Hotel, ale także wyróżnieniem dla pokoleń hotelarzy, którzy budowali jego renomę i prestiż. Dziedzictwo naszych hotelowych poprzedników jest ciągle żywe, a pamięć o nich kultywowana. Można śmiało powiedzieć, że historia hotelu jest naszym punktem odniesienia, który daje nam siłę i motywację w wykonywaniu codziennych obowiązków. Moim skromnym zdaniem, luksus to nie tylko eleganckie wnętrza oraz komfort, ale przede wszystkim umiejętność wsłuchania się w prawdziwe potrzeby każdego gościa, życzliwość oraz bezwarunkowa chęć do obsługi na najwyższym poziomie. Wizyta w dobrym hotelu zawsze powinna dawać radość i przyjemność z pobytu. A każda chęć powrotu do znanego nam hotelu powinna wzbudzać emocje podobne do tych, jakie odczuwamy, kiedy sięgamy po raz kolejny po ulubioną przez nas książkę lub oglądany lubiany film. Kategoria „heritage luxury hotel” mocno rozbrzmiewa w głowach i sercach wszystkich naszych pracowników, którzy są  oddani misji, aby każdy dzień spędzony w Polonia Palace Hotel był dla gości wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. I na koniec nieco osobiste wyznanie. W pewnym sensie jako dyrektor generalny hotelu czuję się, jakbym niósł „pochodnię hotelarstwa” przekazywaną przez kolejnych dyrektorów, którzy budowali to wspaniałe miejsce przez ostatnie dziesięciolecia; a mówimy tu o naprawdę bogatej historii.”

Polonia Palace Hotel to jedno z najbardziej stylowych i eleganckich miejsc w Warszawie. Hotel oferuje swoim gościom 206 eleganckich pokoi oraz 10 sal konferencyjnych i bankietowych, w których odbywają się liczne eventy biznesowe, wydarzenia lifestylowe, gale czy konferencje prasowe. Zaprasza również do eleganckiej Restauracji Polonia i przestronnego Lobby Baru z widokiem na centrum Warszawy, w których podawane są wyśmienite dania kuchni polskiej i międzynarodowej. Hotel odwiedzany jest przez tysiące turystów z kraju i ze świata, mieszkają w nim także znani politycy i artyści.

Paweł Lewtak jest dyrektorem generalnym warszawskiego Polonia Palace Hotel, a także Prezesem Zarządu Hoteli Warszawskich „Syrena”. Firma jest właścicielem 3 obiektów w Warszawie: Polonia Palace Hotel, Hotelu Metropol oraz Hotelu MDM.