Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza
Jarosław Betlej
kerajaga@kerajaga.com
+48 601 840 935
Kerajaga

Polski Artysta Kerajaga wystawia w New Jersey, USA.

Wyróżnione dzieło „TV (III)” jest trzecią częścią tryptyku stanowiącego zapis roli telewizji jako wzorca współczesności. ściągające uwagę barwy są dokumentacją przyciągania przez media ludzkich pragnień, a przedstawione naśladownictwo brakiem indywidualnego przemyślenia bohaterów. Biel tła w odbiornikach TV sugeruje niewinność nadawców. Spektakularne przedstawienie rzeczywistości w tryptyku jest odważną krytyką powstawania strachu, stylu i zachowań.
Twórczość artystyczna Kerajaga odzwierciedla mutację cywilizacji XXI wieku. Autor o swojej działalności: “Prawdziwa twórczość artystyczna winna posiadać głębszy sens. Chodzi o pokój, dobroć, odwagę i refleksję, które przywracają nas do wartości pozostających w centrum naszej cywilizacji. Sztuka bez idei wydaje się nudna.”. Kerajaga jest synonimem dwóch artystów: Jarosława Betlej i Agnieszki Stefaniuk, których zdrobnienie imion – Jarek i Aga – czytane od tyłu tworzą ich pseudonim artystyczny.
Dzieła Kerajaga można oglądać podczas prezentacji “VIP Art” prowadzonych przez Artystę w każdą sobotę o godzinie 16.00 w jego warszawskim studio przy ul. Dickensa 27 lok. 93.

betlej2.jpg