- Konferencja podatkowa: “Zmiany podatkowe 2024/2025”
Termin: 15 października godz. 9:30-15:00
Link do wydarzenia:
https://wydarzenia.pwc.pl/zmiany-podatkowe-2024-2025?utm_source=email&utm_medium=email-external&utm_campaign=tax-doroczna-konferencja-podatkowa&utm_content=event-zmiany-podatkowe-2024-2025-dla-izb-email-email-external-25-09-2024
Szanowni Państwo,Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję corocznej, największej konferencji podatkowej PwC Polska, która odbędzie się już 15 października.
Podczas konferencji “Zmiany podatkowe 2024/2025” podsumujemy nadchodzące zmiany oraz przedstawimy istotne dla firm zagadnienia podatkowe w aż 14 obszarach tematycznych. Spotkanie będzie okazją do wspólnej dyskusji i wymiany doświadczeń.
Agenda wydarzenia:
- Najważniejsze zmiany w CIT
- Rozwój podatków w erze cyfryzacji
- JPK CIT nadchodzi – perspektywa regulacyjna i technologiczna
- KSeF – co nowego?
- Zmiany, ryzyka, oszczędności. Customs 2025
- Obowiązki środowiskowe – najnowsze zmiany
- Tendencje rynkowe w energetyce
- Najważniejsze zmiany w VAT
- Najważniejsze zmiany w PIT
- Ceny transferowe, podatek u źródła – trendy w kontrolach
- Pillar 2 – obowiązki wynikające z nowych przepisów i ich wpływ na ulgi podatkowe
- Ulgi B+R i na innowacyjnych pracowników
- Praktyczne zastosowanie IP Box
- Dotacje na inwestycje, ESG i badania i rozwój – przegląd polskich i europejskich programów wsparcia
Bezpłatna konferencja odbędzie się 15 października w godz. 9.30-15.00, w formule online oraz stacjonarnej w biurze PwC w Warszawie. Po części stacjonarnej przewidziany jest czas na networking. Zapisy do udziału stacjonarnego zamykają się 8 października.
Aby wziąć udział w wydarzeniu, uprzejmie prosimy o rejestrację pod adresem: https://pwc.to/47BUNpo.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, uprzejmie prosimy o kontakt.
Serdecznie pozdrawiamy,
Zespół PwC Polska
- Webinarium: “Raportowanie zgodne z Taksonomią UE. Wnioski i nadchodzące zmiany”
Termin: 18 października godz. 12:00-13:30
https://wydarzenia.pwc.pl/raportowanie-taksonomia-ue-wnioski-i-zmiany?utm_source=email&utm_medium=email-external&utm_campaign=esg-csrd&utm_content=webinar-taksonomia-ue-trzeci-rok-raportowania-bioroznorodnosc-izby-email-email-external-03-10-2024
Zapraszamy na webinar “Raportowanie zgodne z Taksonomią UE. Wnioski i nadchodzące zmiany” poświęcony raportowaniu zgodnemu z Taksonomią Unii Europejskiej, który odbędzie się 18 października w godz. 12:00-13:30.Podczas wydarzenia omówimy kluczowe wnioski i doświadczenia związane z raportowaniem za rok finansowy 2023. Przedstawimy także nadchodzące zmiany i perspektywy dotyczące rozwoju Taksonomii.
Nasi eksperci przedstawią następujące zagadnienia:
- Najważniejsze zmiany w roku finansowym 2023 – przegląd kluczowych aktualizacji i ich wpływu na organizacje.
- Dobre praktyki i błędy w raportowaniu – wskazówki na podstawie rzeczywistych przykładów, które pomogą usprawnić proces raportowania.
- Kluczowe wyzwania – najważniejsze trudności, z jakimi mierzyły się firmy, oraz sposoby ich rozwiązywania.
- Przyszły rozwój Taksonomii EU – perspektywy i prognozy na najbliższe lata w kontekście regulacji europejskich.
Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się poprzez stronę.
Zachęcamy także do zadawania pytań naszym ekspertom poprzez formularz rejestracyjny.
Serdecznie zapraszamy,
Zespół PwC Polska
- Raport: “Polska Strefa Inwestycji: czas na zmiany”.
Link: https://www.pwc.pl/pl/publikacje/polska-strefa-inwestycji-czas-na-zmiany-raport.html?utm_source=email&utm_medium=email-external&utm_campaign=tax-specjalne-strefy-ekonomiczne&utm_content=raport-polska-strefa-inwestycji-czas-na-zmiany-raport-izby-email-email-external-02-10-2024
Szanowni Państwo,mamy przyjemność podzielić się z Państwem raportem PwC Polska “Polska Strefa Inwestycji: czas na zmiany”.
W przygotowanym opracowaniu eksperci PwC Polska przedstawiają wpływ Polskiej Strefy Inwestycji (PSI) na rozwój gospodarczy kraju, atrakcyjność inwestycyjną i sytuację podatkową przedsiębiorców w Polsce. Podkreślają korzyści płynące z najważniejszego instrumentu wsparcia, ale także wskazują na obszary, które wymagają poprawy lub zmiany. Autorzy dzielą się również rekomendacjami i propozycjami działań, które należy podjąć, aby zwiększyć atrakcyjność PSI dla przedsiębiorców.
Kluczowe wnioski z raportu:
- Odpowiednie zmiany legislacyjne pozwolą uzyskać 25% wzrost inwestycji, a ich brak spowoduje spadek inwestycji o 40%.
- Wartość zadeklarowanych inwestycji w ciągu 5 lat funkcjonowania PSI wyniosła 109,5 mld zł i niemal zrównała się z wartością osiągniętą przez przedsiębiorców funkcjonujących w ramach SSE przez 24 lata.
- 74% inwestycji było zrealizowanych przez polskich inwestorów.
Raport opiera się na solidnych danych uzyskanych z Ministerstwa Rozwoju i Technologii, opatrzonych komentarzem wielu ekspertów i praktyków, którzy korzystają z tej formy wsparcia inwestycji, bądź decydują o jego kształcie.
Zapraszamy do lektury.
Z wyrazami szacunku,
Zespół PwC Polska - Raport: “Najem instytucjonalny – sprzyjające otoczenie dla nowych transakcji”
https://www.pwc.pl/pl/publikacje/najem-instytucjonalny-sprzyjajace-otoczenie-dla-nowych-transakcji.html?utm_source=email&utm_medium=email-external&utm_campaign=real-estate-construction-najem-instytucjonalny&utm_content=raport-najem-instytucjonalny-sprzyjajace-otoczenie-dla-nowych-transakcji-izby-email-email-external-03-10-2024
Szanowni Państwo,rynek najmu instytucjonalnego w Polsce rośnie w siłę, pogłębiając portfolio inwestycyjne o nowe projekty. Do 2028 łączna liczba lokali PRS wyniesie 80 tys. jednostek mieszkaniowych. Ostatni rok przyniósł wzrost aż o 32% istniejących lokali, a 10% znajduje się obecnie w budowie.
Monitorując polską scenę najmu, eksperci z zespołu nieruchomości polecają najnowszy raport: “Najem instytucjonalny – sprzyjające otoczenie dla nowych transakcji”.
Publikacja jest kompendium wiedzy o zrealizowanych, w budowie i planowanych inwestycjach w sektorze najmu instytucjonalnego. Wskazuje trendy i prognozy, ale też bada bieżące nastroje panujące wśród inwestorów. W każdym raporcie znajduje się również dodatek prawny lub podatkowy, kondensujący najważniejsze kwestie dotyczące tego sektora w Polsce.
Dodatkową wartością publikacji jest jej uzupełnienie o komentarz rynkowy udzielony przez: Heimstaden, Syrena Real Estate oraz Zeitgeist, co daje wartościowe światło o spojrzenie na sektor najmu, oczami inwestorów.
Serdecznie zapraszamy do pobrania raportu i kontaktu z naszymi ekspertami w przypadku pytań lub zainteresowania podjęcia działalności w sektorze najmu instytucjonalnego.
Pozdrawiamy,
Zespół nieruchomości PwC Polska
Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza
Izba Gospodarcza
PwC