Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza
PwC

Promocja wydarzeń PwC | Październik

Konkurs: Liderzy ESG
Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 16.10.2023. Link do konkursu: TUTAJ.

 

Kampania dot. podatku minimalnego

Podatek minimalny został wprowadzony w ramach tzw. Polskiego Ładu i formalnie obowiązuje już od 1 stycznia 2022 roku. W trakcie 2022 r. Sejm uchwalił nowelizację tych przepisów, która przyniosła kilka istotnych zmian w zasadach jego funkcjonowania. Co szczególnie istotne, w wyniku nowelizacji nowy podatek został w praktyce zawieszony na dwa lata. Tym samym, zacznie on obowiązywać w pełni dopiero od 1 stycznia 2024 r.

To skomplikowany mechanizm, do którego warto przygotować się już teraz.

Aby pomóc naszym klientom, przygotowaliśmy specjalną stronę internetową poświęconą tematyce podatku minimalnego. Sukcesywnie będą pojawiać się tam artykuły i najważniejsze informacje dotyczące nadchodzących zmian.

Znajdą tam Państwo opracowania i komentarze wideo ekspertów PwC na temat kwestii, które mogą budzić praktyczne wątpliwości w stosowaniu nowych przepisów, jak również narzędzia pozwalające samodzielnie dokonać wstępnej analizy – czyli praktyczny przewodnik “krok po kroku” oraz kalkulator.

strona informacyjna bit.ly/47FbIac

Poniżej linki do stron:

strona usługowa bit.ly/47FVOwC

strona informacyjna bit.ly/47FbIac

 

Badanie CFO Compass Survey 2023
LINK do badania i więcej informacji

Serdecznie zapraszamy do udziału w badaniu CFO Compass Survey 2023. Badanie jest elementem dedykowanego programu PwC Polska dla liderów finansów. Udział w badaniu to doskonała okazja do sprawdzenia, jak może wyglądać droga do realizacji wizji finansów za 3-5 lat.

Link do kwestionariusza online: CFO Compass Survey 2023

Jaki jest cel badania?

W obliczu rosnącej ilości wyzwań dla działów finansowych i coraz bardziej istotnej roli danych i technologii w organizacji, chcemy pomóc CFO ocenić stan przygotowania funkcji finansowej do efektywnego wspierania realizacji strategii biznesowej.

 • Czy wizja finansów przyszłości znajduje odzwierciedlenie w kompletności zasobów i kompetencji?
 • Jakie metody zastosować, aby utrzymać i rozwijać pracowników w obszarze finansów?
 • Jak wykorzystać potencjał automatyzacji, chmury i AI do podniesienia efektywności funkcji finansowej?
 • Jak zbudować organizację data-driven i wzmocnić rolę CFO w procesie podejmowania strategicznych decyzji?

Po wypełnieniu ankiety:

 • Każdy zainteresowany CFO otrzyma od nas krótki raport z prezentacją własnych odpowiedzi na tle wyników badania wraz ze wskazaniem, jak może wyglądać roadmapa transformacji funkcji finansowej w jego organizacji.
 • Oferujemy spotkanie z ekspertami PwC w celu przedyskutowania możliwości rozwoju funkcji finansowej.
 • Opublikujemy zbiorcze wyniki badania w ogólnodostępnym raporcie.
 • Zaprosimy do udziału w spotkaniu networkingowym CFO Compass Connect Forum, które odbędzie się 15 listopada 2023 r. w Warszawie oraz wiosną we Wrocławiu, Poznaniu i Trójmieście.

Wypełnienie ankiety powinno zająć około 40 minut. Wszystkie odpowiedzi będą traktowane jako całkowicie poufne.

Zachęcam do wzięcia udziału w badaniu i dziękuję za poświęcony czas.

O PwC CFO Compass: Badanie jest elementem dedykowanego programu PwC dla liderów finansów. CFO Compass to platforma, która łączy bazę wiedzy, ekspertów i szeroką ofertę wsparcia dedykowanego dla CFOs. Współpracujemy z blisko 1000 CFO dużych i średnich przedsiębiorstw ze wszystkich branż, pomagając im w cyfrowej transformacji ich organizacji, aby zoptymalizować procesy back-office i poprawić efektywność kosztową przy zachowaniu zgodności z przepisami oraz umiejętnym podejściem do zarządzania ryzykiem. Więcej informacji na stronie www.pwc.pl/pl/cfo-compass.html

 

CFO Compass Connect Forum
REJESTRACJA

w imieniu firmy PwC Polska, mamy przyjemność zaprosić na drugie “CFO Compass Connect Forum” – spotkanie, którego głównym celem jest zbudowanie platformy wymiany wiedzy i inspiracji dla polskich CFOs.

Konferencja odbędzie się w środę 15 listopada 2023 r. od godziny 14:00, w Hotelu VERTE w Warszawie, ul. Podwale 3/5. Spotykamy się na żywo. Spotkanie rozpoczniemy lunchem od g. 14:00, a zakończymy koktajlem networkingowym.

Prosimy o potwierdzenie przybycia poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego

W programie dyskusje praktyków i ekspertów o transformacji finansów oraz o zarządzaniu zmianą i dbaniu o wellbeing – zarówno własny, jak i swojego zespołu. Sesja warsztatowa pozwoli uczestnikom na aktywny udział w rozmowach i dzielenie się własnym doświadczeniem. Mamy nadzieję, że będzie to dobry czas na dyskusję wokół wyników badania PwC CFO Compass Survey 2023. Finance Transformation Roadmap.

Wśród gości specjalnych “CFO Compass Connect Forum” znaleźli się:

 • Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC Polska
 • Marcin Tuz, CFO Amgen
 • Jacek Walkiewicz, psycholog, członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, autor programów szkoleniowych, wykładów oraz książek „Pełna MOC życia” i „Pełna MOC możliwości”.

Spotkanie poprowadzą eksperci PwC:

 • Dorota Jamiołkowska, dyrektorka
 • Magdalena Niemczyk, starsza menedżerka
 • Agata Katyl, dyrektorka
 • dr Maciej Majewski, doradca HiTech
 • Marcin Makusak, partner

Kontakt organizacyjny: Eliza Mróz, eliza.mroz@pwc.com, 519 507 489.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Spotkanie odbędzie się w języku polskim. Udział  możliwy po otrzymaniu zaproszenia. Liczba miejsc jest ograniczona. Do udziału zapraszamy CFOs organizacji z różnych branż, zainteresowanych lub mających doświadczenie w transformacji funkcji finansowych.

Aby otrzymywać informacje o innych inicjatywach CFO Compass zachęcamy do zapisu tutaj

 

Forum Danych SAP

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa na Forum danych SAP – wydarzenie organizowane przez PwC Polska, które odbędzie się już 17 października w Hotelu Intercontinental w Warszawie w godzinach 9:30-15:00.

Forum danych SAP to okazja do poznania najlepszych praktyk raportowania zarządczego i planowania!

Opowiemy o tym, jak nowoczesne narzędzia i rozwiązania SAP wspierają firmy w obszarze analityki danych. Wraz z ekspertami SAP odpowiemy na pytanie, jak efektywnie planować sprzedaż w sektorze FMCG, oraz zaprezentujemy prawdziwe case studies wdrożeń technologicznych rozwiązań z zakresu analizy danych. Podczas warsztatów inspiracyjnych będziemy rozmawiać o najlepszych praktykach projektowania procesu Financial Planning & Analytics.

Jeśli chcą Państwo opracować spójną strategię dla danych i analityki lub lepiej poznać narzędzia takie jak SAP Datasphere, czy SAP Analytics Cloud, zapraszamy do udziału.

Forum danych SAP to także świetna okazja do networkingu i wspólnej wymiany wiedzy odnośnie analityki danych biznesowych.

Przesyłamy szczegółową agendę wydarzenia.

W przypadku zainteresowania i chęci wzięcia udziału w wydarzeniu, prosimy o rejestrację maksymalnie dwóch osób z firmy przez formularz online.