Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Rödl & Partner w gronie partnerów Fundacji Women in Law

Firma Rödl & Partner została partnerem fundacji Women in Law wspierającej i promującej kobiety w branży prawniczej. W ramach współpracy  Rödl & Partner  będzie fundatorem nagrody w konkursie dla studentek na najlepszą pracę magisterską, łączącą zagadnienia prawne i nowe technologie oraz zaoferuje staż jednej ze zwyciężczyń.

Eksperci Rödl & Partner będą również uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych przez Fundację i dzielić się wiedzą. Ponadto, planowany jest wspólny program mentoringu i odwróconego mentoringu prowadzony przez doświadczone i wyróżniające się sukcesami na rynku prawniczki, oraz prawników.

15 października odbyła się konferencja „Kobiety przyszłością branży prawniczej” inaugurująca działalność Fundacji. W panelu dyskusyjnym „Jaka będzie przyszłość branży prawniczej?” prowadzonym przez dziennikarza Pawła Rochowicza firmę Rödl & Partner reprezentowała dr Monika Behrens, która dzieliła się spostrzeżeniami na temat wykorzystania nowych technologii oraz roli kobiet w środowisku prawniczym. To bardzo ważna kwestia dla Rödl & Partner – firmy, którą cechuje bardzo wysoki procent kobiet na stanowiskach zarządczych, również wysokiego szczebla.

Celami Fundacji Women in Law są: promocja  kobiet w branży prawniczej, promowanie idei różnorodności i innowacyjności, w tym nowych technologii w branży prawniczej, edukacja w zakresie wykorzystania nowych technologii w dziedzinie prawa oraz dobrych praktyk działania na rynku prawniczym.

Rödl & Partner to międzynarodowa firma świadcząca zintegrowane usługi profesjonalne w obszarach: audyt, business process outsourcing, doradztwo podatkowe, doradztwo prawne, consulting, a także cyberbezpieczeństwo i technologia blockchain. Obecna jest w 50 krajach w 111 biurach. Na rynku polskim funkcjonuje od 25 lat, doradzając firmom z różnych branż i segmentów.