Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Rödl & Partner znów wysoko w rankingach dziennika “Rzeczpospolita”

W rankingu największych firm doradztwa podatkowego „Rzeczpospolitej” pod względem liczby zatrudnionych doradców podatkowych Rödl & Partner zajął w tym roku 6. miejsce oraz 8. miejsce pod względem przychodów. Ostatecznie znalazł się na 6. miejscu łącznego rankingu firm zajmujących się doradztwem podatkowym. Ponadto dr hab. dr Marcin Jamroży, doradca podatkowy, radca prawny i Partner w Rödl & Partner jako jedyny z zeszłorocznych wyróżnionych drugi rok z rzędu otrzymał tytuł rekomendowanego eksperta w dziedzinie międzynarodowego prawa podatkowego.  

W dobie globalizacji, mobilności kapitału i pracowników coraz ważniejsze stają się zasady opodatkowania w obrocie transgranicznym. Kompleksowe, często zawiłe regulacje prawnopodatkowe, wynikające z nakładania się porządków krajowego, zagranicznego, umów międzynarodowych, stanowią duże wyzwanie dla przedsiębiorców działających transgranicznie. Grupy międzynarodowe mogą starać się minimalizować obciążenia podatkowe, a jednocześnie korzystać z pomocy publicznej oferowanej przez wiele państw. W ostatnich latach  państwa podejmują różnego rodzaju działania mające na celu uszczelnienie systemów podatkowych, uznając że „agresywna” optymalizacja podatkowa stanowi poważne zagrożenie dla dochodów podatkowych, niezależności podatkowej i wiary w integralność systemów podatkowych wszystkich krajów, co może mieć negatywny wpływ na inwestycje i konkurencyjność, a w konsekwencji na wzrost i poziom zatrudnienia na świecie. Dlatego OECD wypracowała pakiet zróżnicowanych działań przeciwdziałających erozji podstaw opodatkowania oraz przerzucaniu dochodów, znany jako program Base Erosion and Profit Shifting (BEPS). Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, że został osiągnięty konsensus w zakresie minimalnych standardów podatkowych, które mają być przestrzegane i monitorowane przez państwa. Przedsiębiorcy działający transgranicznie muszą więc przygotować się do nowego i bardziej rygorystycznego otoczenia podatkowego i ewentualnie zrewidować dotychczasowe struktury  kapitałowe. – Marcin Jamroży podsumowuje najważniejsze obecnie wyzwania związane z międzynarodowym planowaniem podatkowym.

Kolejny rok z rzędu Rödl & Partner znalazł się również w pierwszej dziesiątce prestiżowego rankingu firm audytorskich dziennika „Rzeczpospolita”, a także w pierwszej dziesiątce rankingu kancelarii prawniczych 2016 „Rzeczpospolitej”.  Pod względem osiąganych przychodów  Rödl & Partner awansował o 1 pozycję i zajął 9. miejsce.

Obecny na rynku polskim od niemal 25 lat Rödl & Partner to wywodząca się z Niemiec firma specjalizująca się w usługach audytorskich, BPO, doradztwie prawnym i, podatkowym oraz doradztwie biznesowym.

www.roedl.com/pl/