Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Rok pod znakiem sukcesów

Na bilans dokonań projektowych HICRON w 2010 roku składają się między innymi pełne wdrożenia SAP ERP, implementacje rozwiązania do zarządzania nieruchomościami SAP RE-FX u kilku klientów działających międzynarodowo, rozpoczęcie projektu globalnego wdrożenia SAP CRM i jego rollouty w Grupie MAN. Oprócz tego konsultanci HICRON przy współpracy z Volvo opracowali nowoczesny konfigurator produktów Internet Pricing and Configurator, wspólnie z trzema klientami wdrożyli i rozwinęli funkcjonalności rozwiązania HICRON WM Mobile służącego do zdalnej realizacji operacji magazynowych w SAP, realizowali projekty SAP Business Objects i Business Intelligence.
Podpisanie nowych kontraktów przełożyło się bezpośrednio na przychody spółki, która w 2010 roku wypracowała wynik o ponad 35% większy niż w roku ubiegłym.
„Projektowanie nowatorskich rozwiązań, które pomagają naszym klientom stawić czoła wyzwaniom biznesowym, zajmuje wysokie miejsce wśród priorytetów HICRON” – mówi Michał Guzek, członek zarządu i architekt rozwiązań biznesowych spółki. „W minionym roku skupiliśmy się na opracowywaniu rozwiązań dla szeroko rozumianego sektora utilities, branży retail i FMCG. Jako pierwszy w Polsce partner SAP opracowaliśmy rozwiązanie billingowe do rozliczeń sprzedaży gazu, energii, ciepła, wody, ścieków, a nawet usług telekomunikacyjnych, wdrażając je w firmie KRI SA z branży gazowniczej. Rozpoczęliśmy także implementację autorskiego systemu SAP HICRON POS, który będzie wspierał pracowników Piekarni Pod Telegrafem w zarządzaniu blisko 170 punktami sprzedaży” – dodaje.
Firma HICRON w minionym roku umocniła także kompetencje serwisowe, zwiększając jednocześnie liczbę klientów na wsparcie aplikacyjne systemu SAP i SAP maintenance o kolejne pięć firm. Do nowych klientów serwisowych HICRON dołączyli Stelmet, Pallmed, Novol, Cermag, MDD.
Rok partnerstwa
Rok 2010 zapisał się dla HICRON pod znakiem sukcesów nie tylko na polu współpracy z klientami, ale też w kontekście partnerstwa, przede wszystkim z SAP Polska.
„Oferując HICRON partnerstwo w ramach programu SAP PartnerEdge wyrażamy nasze uznanie dla tempa, w jakim spółka dołączyła do czołówki firm wdrażających SAP ERP w Polsce, wróżąc jej jednocześnie kolejne sukcesy na tym polu.” – komentuje awans HICRON do grona najwybitniejszych partnerów SAP Michał Jeżewski, Central&Eastern Europe Channel Director w SAP. „Silny zespół liczący obecnie niemal 70 wykwalifikowanych konsultantów, jasna strategia rozwoju, kompetencje w branżach przedsiębiorstw użyteczności publicznej, ubezpieczeń, FMCG, motoryzacyjnej czy nieruchomości to tylko niektóre z atutów HICRON.” – dodaje.
Zacieśnienie współpracy ze szwajcarskimi partnerami i powołanie HICRON Schweiz AG miało z kolei niebagatelne znaczenie dla pozycji HICRON w krajach DACH, określając jednocześnie kierunek strategii HICRON w kolejnych latach: umacnianie relacji międzynarodowych, budowa kanału sprzedaży i wdrożeń na zachodzie.
Rozpoczęcie współpracy z Beyond.pl owocujące uzupełnieniem oferty outsourcingowej oraz wyróżnienie produktów i usług HICRON znakiem szwajcarskiej jakości Swissstandards.pl to inne znaczące osiągnięcia HICRON na polu współpracy partnerskiej.
Trafna strategia, dobre perspektywy
„Mogę z pełnym spokojem powiedzieć, że to był dobry rok. Głównie dzięki obranej przez nas strategii długofalowej współpracy. Utrzymując dobre relacje ze stałymi Klientami, zrealizowaliśmy kilkanaście projektów rozwojowych SAP w kraju i z granicą, między innymi w AmRest, KRI, AMAG i Volvo. Podpisaliśmy także kilka umów, debiutując z wdrożeniami SAP między innymi w nie obsługiwanej przez nas do tej pory branży zbrojeniowej i lotniczej. Zaufanie, którym darzą nas nasi stali klienci zostało potwierdzone poprzez zawarcie przez nas licznych umów wsparcia serwisowego, wliczając w to klientów działających na arenie międzynarodowej.” – opowiada Remigiusz Efinowicz.
W nowym roku HICRON planuje dalsze umacnianie pozycji lidera we wdrożeniach specjalistycznych rozwiązań biznesowych. Dotyczy to zarówno produktów branżowych z portfolio SAP (m.in. SAP dla branży automotive, SAP dla branży ubezpieczeniowej, SAP RE-FX) jak i HICRON (rozwiązania portalowe, SAP HICRON Billing Solution, SAP HICRON POS). „Korzystając z szansy jaką daje nam bliska współpraca z zagranicznymi partnerami, m.in. SAP AG i HICRON Schweiz, chcemy wyjść jeszcze szerzej z ofertą tych rozwiązań na rynek europejski. W nowym roku będziemy skupiać się na opracowywaniu kolejnych produktów autorskich, zwłaszcza gotowych i dojrzałych rozwiązań branżowych, ukierunkowanych na wspieranie firm w realizacji kluczowych procesów dla ich obszaru biznesowego. Biorąc pod uwagę nasze doświadczenie i kompetencje na tym polu, wiedzę branżową i zaufanie, jakim darzą nas nasi klienci, jestem pewien sukcesu w realizacji tego planu.” – mówi Michał Guzek.