Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Simplifying Complexity – zintegrowana usługa dla właścicieli nieruchomości

Polskie zespoły międzynarodowych firm Knight Frank i Rödl & Partner stworzyły Simplifying Complexity, unikalną na polskim rynku usługę skierowaną zarówno do właścicieli pojedynczych nieruchomości komercyjnych, jak i całych portfeli

Simplifying Complexity to pakiet dedykowanych usług integrujących zarządzanie aktywami (asset management) z księgowością, doradztwem prawnym i podatkowym. Knight Frank i Rödl & Partner proponują wspólnie szyte na miarę usługi zarządzania w imieniu klienta spółkami w Polsce, jak również wszystkimi aspektami związanymi z ich funkcjonowaniem. Rozwiązanie zawiera pakiet usług niezbędnych do zarządzania aktywami komercyjnymi w Polsce, dzięki czemu pozwala na znaczne uproszczenie skomplikowanych dotąd procesów. Dla każdego projektu tworzony jest interdyscyplinarny zespół ekspertów i doradców, co umożliwia kompleksowe podejście do wyzwań na rynku nieruchomości. Dedykowany zespół jest kierowany przez Asset Managera, który jest pierwszą osobą kontaktową dla klienta.

Dzięki unikalnej, zintegrowanej usłudze Simplifying Complexity nasi klienci oszczędzają czas i pieniądze oraz mogą się skupić na swojej podstawowej działalności, gdyż przejmujemy obsługę operacyjną projektów. Dla właścicieli nieruchomości istotna jest wartość dodana, wynikająca z know-how ekspertów Rödl & Partner oraz Knight Frank, z ich znajomości rynku, kluczowych lokalnych aspektów księgowych, prawnych i rachunkowych , jak i wieloletniego doświadczenia w zarządzaniu aktywami i nieruchomościami. Nasze usługi przyczyniają się do wzrostu wartości i optymalizacji inwestycji w nieruchomości – mówi Bartłomiej Łepkowski, Partner i Dyrektor działu Office and Logistics Asset Management w Knight Frank.

Specjalizujemy się w obsłudze księgowej i prawnej firm z branży real estate. W trakcie pracy na rzecz jednej z nich mieliśmy okazję współpracować z ekspertami z Knight Frank. Zauważyliśmy, że razem możemy zaoferować znacznie więcej, a powstała synergia daje klientowi niepowtarzalną wartość dodaną. Tak właśnie narodziła się idea wspólnej, kompleksowej usługi. – mówi Renata Kabas-Komorniczak, Partner w Rödl & Partner.

Współpraca Knight Frank i Rödl & Partner oraz ich wspólna usługa wpisują się w coraz popularniejszą ideę „one-stop-shop” oraz oferowanie kompletnych rozwiązań dedykowanych danej branży lub grupie klientów.

Więcej informacji na stronie: http://www.roedl.com/pl/pl/uslugi/outsourcing_finansowo_ksiegowy/uslugi_innowacyjne/simplifying_complexity.html

Działająca w Polsce Knight Frank Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej grupy Knight Frank, wiodącego niezależnego doradcy w zakresie nieruchomości. W połączeniu z amerykańskim Newmark Grubb Knight Frank i Douglas Elliman Fine Homes w USA, grupa posiada sieć 417 biur w 58 krajach. Knight Frank Sp. z o.o. świadczy usługi między innymi z zakresu doradztwa deweloperskiego i inwestycyjnego, wycen nieruchomości, zarządzania nieruchomościami i aktywami oraz wynajmu powierzchni komercyjnych. Polska sieć biur obejmuje Warszawę, Kraków, Wrocław, Poznań, Katowice, Trójmiasto i Łódź. Więcej informacji na www.knightfrank.com.pl

Rödl & Partner jest międzynarodową firmą świadczącą zintegrowane usługi profesjonalne w obszarze audytu, doradztwa prawnego, doradztwa podatkowego, księgowości finansowej, obsługi kadr i płac oraz doradztwa biznesowego.
www.roedl.com/pl